comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray en çok yabancı, Trabzonspor en çok yerli oynatan takım

02 Mart 2018, Cuma 14:06

Galatasaray Spor Toto Süper Lig'de en çok yabancı oyuncuyu sahaya süren takım olurken Trabzonspor ve Akhisar'da bu durum tam tersinde seyrediyor.

FutbolArena Detay - Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk için mücadele ederken yabancı oyuncularını en çok sahaya süren takım olma özelliğine sahip oldu. Trabzonspor'da ise bu durum tam tersi şeklinde gelişiyor.
 

Galatasaray'ın yabancı oyuncuları oynatma payı


Bu sezon kadroyu sil baştan değiştiren ve çok sayıda yabancı oyuncuyu kadrosuna dahil eden Galatasaray, yabancı oyuncu konusunda ligin lideri oldu. Yabancı oyuncuların maça dahil olma payı Galatasaray'da %82,5 olarak kayda geçti. Bir başka açıdan bakarsak ligin en yaz yerli oyuncuyu sahaya sürme oranında da Galatasaray lider oluyor. Galatasaray'ı sırasıyla Kasımpaşa, Beşiktaş ve Göztepe takip ediyor.


Trabzonspor'un yerli oyuncu oynatma oranı


Cimbomda yerli oyuncuların maça dahil olma payı 17,5 olarak kayda geçti. Trabzonspor'da ise yerli oyuncularını en çok oynatan takım oldu. Bordo-Mavili takımda yerli oyuncuların maç payı %51 olarak kayda geçti. Trabzonspor'da ise yabancı oyuncuların payı ise %49'da kaldı. Trabzonspor'u %50,6 ile Akhisarspor takip etti.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.