comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Emre Taşdemir'in sözleşmesini uzattı! Yeni maaşı

22 Ocak 2020, Çarşamba 19:10
Galatasaray, Emre Taşdemir'in sözleşmesini uzattı! Yeni maaşı

Galatasaray, Emre Taşdemir'in sözleşmesini 2020-2021 sezonu sonuna kadar uzattı.

FutbolArena - Galatasaray, Emre Taşdemir'in sözleşmesinin 2020-21 sezonu sonuna dek uzatıldığını duyurdu. Galatasaray'ın geçen sezon bedelsiz olarak transfer ettiği Emre Taşdemir, ara transfer döneminde Kayserispor'a kiralık gönderilecek. Resmi açıklamanın yakın zamanda yapılması bekleniyor.
 

Emre Taşdemir'in Galatasaray sözleşmesi ve maaşı


Galatasaray, Emre Taşdemir'in yeni sözleşmesi ve maaşını Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi. KAP'a yapılan açıklamada, "Profesyonel Futbolcumuz Emre Taşdemir'in sözleşmesi 2020-2021 sezonu sonuna kadar uzatılmıştır. Buna göre, futbolcuya 2020-2021 sezonu için net 2.200.000 TL sabit transfer ücreti ödenecektir." denildi.

Galatasaray'ın 24 yaşındaki yerli sol beki Emre Taşdemir, 10 Ocak 2019 tarihinde Bursaspor'dan ayrılarak Galatasaray'a bedelsiz transfer olmuştu. Bu sezon 7 resmi maçta 355 dakika forma şansı bulabilen Emre Taşdemir, Galatasaray ile 6 ay sonra bitecek sözleşmesini bir sezon daha uzattı. Emre Taşdemir sezonun ikinci yarısını Kayserispor'da kiralık olarak geçirecek.
 

Emre Taşdemir Kayserispor'a kiralandı


Galatasaray'da fazla forma şansı bulamayan Emre Taşdemir'i yönetim daha oynaması için 6 aylığına Kayserispor'a kiraladı. 
Galatasaray'da Saracchi'nin transferi ve sol bekte de oynayabilen Martin Linnes'in yeniden takıma dönmesi ile yapılan kadro planlamasında, ligin ikinci yarısı için Emre Taşdemir'in bir başka kulübe gönderilmesi kararı alındı.

Galatasaray geçen sezon ara transfer döneminde Bursaspor'dan ayrılan Emre Taşdemir'i bedelsiz olarak kadrosuna katmış ve 1,5 yıllık sözleşme imzalamıştı.

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)