comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Emlak Konut krizi için harekete geçti

13 Eylül 2019, Cuma 15:09
Galatasaray, Emlak Konut krizi için harekete geçti

Galatasaray önümüzdeki günlerde hukukçuları ile birlikte Emlak Konut GYO firması ile masaya oturacak. 

FutbolArena - Riva arazisindeki inşaatın başlaması ve tapunun Emlak Konut GYO geçmesine karşın Galatasaray Kulübüne tahsis edilen Kemerburgaz'daki arazide yaşanan sorun nedeniyle Florya Metin Oktay Tesislerinden çıkamayan Galatasaray bu krizi çözmek için kolları sıvadı. Riva-Florya projesi konusunda son durum haberimizde.
 

Galatasaray, Emlak Konut GYO sorununu nasıl çözecek?


Galatasaray kulübüne tahsis edilen Kemerburgaz'daki arazide maden işletmesinin yer alması ve devletin verdiği ruhsat nedeniyle arazi sahibinin çıkmaması nedeni ile sarı kırmızılılar büyük bir sıkıntı içine girdi. 

Galatasaray kulübünün dışında gelişen bu durum nedeniyle Florya'dan çıkamayan sarı kırmızılı kulüp önümüzdeki günlerde hukukçuları ile birlikte Emlak Konut GYO firması ile masaya oturacak. 
GALATASARAY ÇÖZÜM ARAYACAK

Bugüne kadar Emlak Konut GYO'dan 508 milyon TL para alan Galatasaray kulübü, mağduriyetini ortaya koyup çözüm arayacak. 

Sarı kırmızılılar sözleşmenin feshi halinde inşaatın başladığı Riva arazisinin akıbeti başta olmak üzere birçok konuyu müzakere edecek.
 

Galatasaray Haberleri: Riva-Florya projesi nedir?


Galatasaray'da Dursun Özbek'in başkanlığı döneminde kuübün geleceğini kurtarma projesi olarak adlandırılan Riva-Florya ile ilgili Emlak Konut'tan sürpriz bir karar geldi.

Emlak Konut'un KAP'a yaptığı açıklama şu şekilde:

"Galatasaray Spor Kulübü Derneği mülkiyetinde bulunan Beykoz İlçesi Riva Mahallesinde kain taşınmazlar ile Bakırköy İlçesi Florya Mahallesinde kain taşınmaz üzerinde proje geliştirmek amacıyla Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile Şirketimiz arasında 2016 yılında imzalanan protokollerin feshi süreci başlatılmıştır."

Galatasaray, Florya projesinden 237 milyon 845 bin TL ile Riva projesinden de 761 milyon TL kazanacaktı.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)