comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Divan Kurulu toplantısı gerçekleşti! Mustafa Cengiz ve Dursun Özbek'in açıklamaları

10 Ocak 2018, Çarşamba 13:48
Galatasaray Divan Kurulu toplantısı gerçekleşti! Mustafa Cengiz ve Dursun Özbek'in açıklamaları

Galatasaray Kulübünün ocak ayı olağan divan kurulu toplantısı gerçekleşiyor. Divan kurulunda başkan adaylarından Dursun Özbek ve Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'da seçimli genel kurula 10 gün kalırken ocak ayı divan kurulu toplantısı başladı. Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar idaresinde Gayrettepe Dedeman Otel'de düzenlenen toplantıda önemli açıklamalar yaptı. Galatasaray Transfer haberleri FutbolArena'da.

20 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirilecek olağan seçimli genel kurul öncesi başkan adayları Dursun Özbek ve Mustafa Cengiz, üyelere hitap etti.

İlk olarak konuşma kürsüsüne çıkan başkan adaylarından Mustafa Cengiz bazı açıklamalarda bulundu.
 

Mustafa Cengiz'in divan kurulundaki açıklamaları


"100 GÜNDE BİZ NE YAPABİLİRİZ?"

Madem er meydanı açıldı, ben hazırım. Bütün geçmişim açık. Yaşantım boyunca düzgün işleyen hiçbir iş almadım. Ben asla yalan söylemem ve boş vaatlerde bulunmam. Bizim sözümüz senettir. 100 günde biz ne yapabiliriz? Bu süreçte 'borcu bitiririm, şunu yaparım, ederim' demem. Yutabileceğimden daha büyük lokmayı asla yemem.

"BAĞIMSIZ BİR ŞİRKETE İNCELEME YAPTIRACAĞIZ"

Ben öncelikle Galatasaray'a bir sistem kuracağım. Mali olarak nerede olduğumuzu anlamak için bağımsız bir şirkete inceleme yaptıracağım. Bunun parasını da cebimden ödeyeceğim. Dolar ve Euro borçlarımızı bir an evvel TL'ye çevirip yapılandırmalıyız. Riva-Florya projelerinden en az 600 milyon dolar gelir elde etmeliyiz. Bunun için devletle oturup konuşacağız.

GALATASARAY, BİZANS OYUNCULARINA TENEZZÜL ETMEMELİ

Ben seçilemezsem bile Galatasaray için her türlü maddi manevi yardımı yaparım. Biz sipahiler gibi yürekli, akıncılar gibi asil olmalıyız. Galatasaray asla pusu kültürü ve bizans oyunlarına tenezzül etmemeli.

"HIRSIZI BULURSAM AFFETMEM"

Elimizde borçlardan enkaz var ama geçmiş bir suçlamayı doğru bulmam. Benim tek kırmızı çizgim var; hırsızlık. Hırsızı buldum mu affetmem. Hırsızlar benden korksun.
 

Dursun Özbek'in divan kurulundaki açıklamaları


Galatasaray'ın mevcut başkanı Dursun Özbek, diban kurulunda Mustafa Cengiz'in ardından açıklamalarda bulundu. Dursun Özbek son günde basında çıkan haberlere tepki gösterdiği konuşmasında Ünal Aysal'a da göndermelerde bulundu.


"ARDA TURAN TERBİYESİZ DEĞİL"

Arda Turan, Mehmet Ağar'a böyle bir şey söylemez. Arda Turan pek çok bir şeydir ama terbiyesiz değildir. Bu servis edilmiş bir haber. Sırf Arda Turan'ı transfer etmedik diye böyle yapıyorlar

"FATİH ALTAYLI SENİ AFFETMİYORUM"

Galatasaray yönetimini itibarsızlaştırmak senin işin mi? Basında çıkan haberlerin büyük bir kısmı bu şekilde. Manipülasyonun içinde Galatasaray'a zarar vermek tezgahlanıyor. Bütün bunları hakaret olarak kabul ediyorum. Sayın Fatih Altaylı sen iyi bir Galatasaraylı birisin ama seni affetmiyorum."

"ÜNAL AYSAL DERDİN NEYDİ?"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten Ünal Aysal'a sert bir eleştiri geldi

Sen görevdeyken kaç tane erken seçim yaptın ve sonuncusunda da bırakıp kaçtın. Bu açıklamaların zamanı mıdır şimdi? Beni beğenmeyebilirsin ama doğru mu bu? Derdin neydi? 6 şampiyonluk kazandırmış hocayı tartışmaya açmakla ne murat ettiğini çık açıkça söyle Allah aşkına. Derdini söyle.

"GALATASARAY'A YANLIŞ YAPMADIK"

Hiçbir zaman Galatasaray'a zarar getirecek bir çalışma içinde olmadım. Galatasaray için her türlü fedakarlığı yaptık, hata da yaptık ama Galatasaray'a yanlış yapmadık.

"ERKEN SEÇİMDE MUTABIK KALDIK"

Erken seçim yapılmasının muhtelif sebepleri var ve hepimiz mutabıkız. Çok güzel bir takımla şampiyonluğa gidiyoruz, hemen düğmeye basıldı. Sayın Terim'e kadar uzandı. Hemen bir oluşum oldu, ne yazık ki bunu Galatasaraylılar oluşturuyor.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)