comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray desibel rekoru sertifikasını müzesine koydu (Desibel rekoru hangi takımda?)

22 Haziran 2018, Cuma 18:48
Galatasaray desibel rekoru sertifikasını müzesine koydu (Desibel rekoru hangi takımda?)

Galatasaray, Fenerbahçe ile 2011 yılında oynadığı ve desibel rekoru kırdığı müsabakanın sertifikasını müzesine koydu.

FutbolArena - Galatasaray Spor Kulübü geçtiğimiz yıllarda taraftarı ile gerçekleştirdiği desibek rekoru denemesini başarı ile sonuçlandırmış ve desibel rekoru kırmıştı. Sarı kırmızılı yönetim bugün Guinness sertifikası'nı müzelerine koyduklarını açıkladı.

Galatasaray resmi internet sitesinden yapılan açıklamada gerçekleştirilen desibek rekoru ile ilgili Guinness sertifikası'nı müzelerine koyduklarını açıkladı. 
İŞTE O AÇIKLAMA

''
Büyük Galatasaray Taraftarı'na ait 131.76 desibellik Guinness rekorunun sertifikası Galatasaray Stadyum Müzesi'ne eklendi.

Kapılarını 15 Ocak 2011 günü Ajax maçıyla açan Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu, 18 Mart 2011 günü Fenerbahçe maçıyla ilk derbisine ev sahipliği yaparken aynı gün Büyük Galatasaray Taraftarı da desibel sınavı vermişti.

131.76 desibel ile bir spor stadyumunda 'o dönem' ulaşılan en yüksek ses rekoru kırılırken Guinness tarafından gönderilen rekor sertifikası da Galatasaray Stadyum Müzesi'ne teslim edildi.''

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.