comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray CAS'a gidiyor! Mustafa Cengiz'den UEFA açıklaması

11 Ekim 2018, Perşembe 23:18
Galatasaray CAS'a gidiyor! Mustafa Cengiz'den UEFA açıklaması

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA'nın kulüp hakkındaki yeniden inceleme kararının detaylarını anlattı ve CAS'a başvuracaklarını söyledi. 

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, İsviçre'de UEFA ile yapılan görüşmenin ardından Türkiye'ye döndü. Havaalanında TRT Spor ve A Spor'a konuşan Cengiz, Pazartesi günü CAS'a başvuracaklarını söyledi. 


Galatasaray Haberleri: Galatasaray'dan UEFA men cezası mı alacak?


"HAKİMLER KURULU'NUN İTİRAZI VAR"

Kendileriyle görüştük. Uzun yıllardan gelen birikimli sonuçların tek seferde çözülmesi kolay olmuyor. Disiplin Komitesi yeni yönetime Türk futbolu adına bir şans verdi. 4 yıllık yapılandırma anlaşması yaptı. Bu süreçte biz kesinlikle, bu yapılandırma anlaşması içinde davranmaya başladık. Ancak gördüğüm kadarıyla, hakimler kurulunun itirazı var. Bizim de o itiraza itirazımız var. Biz sözleşme imzaladık çünkü. Biz bu bağlamda hiçbir sorun olmamasına rağmen, Disiplin Komitesi'nin geçmiş yıllara dair bir iddiası var. 
"PAZARTESİ CAS'A BAŞVURACAĞIZ"

CAS durumu var. Pazartesi günü başvurmayı düşünüyoruz. Bu yeniden gözden geçirmenin yanlış olduğunu düşünüyoruz. UEFA, geçmiş yıllardaki 142 milyon euro'luk zararın göz ardı edildiğini iddia ediyor. Biz ise göz ardı edilmediğini iddia ediyoruz. Son 3 aylık bilançoyla çok daha iyi duruma gittiğimiz görüldü. 

"MEN YETKİLERİ VAR"

CAS bir süreç. UEFA'ya tepkimiz yok fakat neticede Disiplin Komitesi de UEFA'nın bir parçası. Bize men de verebilirler. Öyle bir yetkileri var. 

"TARAFTARLARIMIZ ENDİŞE ETMESİN"

Taraftarımız endişe etmesin. Bu bir satranç gibidir. Biz doğru hamleler yaptığımıza inanıyoruz. Asla çoban matına gelmeyiz.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Nisan 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.