comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Başkanlığı için adı geçen Bahattin Demirbilek kimdir? Bahattin Demirbilek'in serveti

27 Mart 2019, Çarşamba 11:30
Galatasaray Başkanlığı için adı geçen Bahattin Demirbilek kimdir? Bahattin Demirbilek'in serveti

Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığı için meydada adı geçen ve Rusya'nın en büyük inşaat şirketlerinden birisine sahip olan Bahattin Demirbilek kimdir sorusunun yanıtı haberimizde.

FutbolArena - Galatasaray'da geçtiğimiz günlerde yapılan Genel Kurul'da çıkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin ibrasızlığı sonrasında tüzük gereği 1 ay içerisinde seçim kararı alınması gerekiyor. Peki, Galatasaray'da başkan adayları kimler? Sarı kırmızılı kulübün başkan adaylığı için gündeme sürpriz bir isim geldi. Bahattin Demirbilek ismi, Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığı için geçmeye başladı? Bahattin Demirbilek kimdir? Bahattin Demirbilek'in serveti ne kadar? Detaylar haberimizde.


Galatasaray Haber: Bahattin Demirbilek, Galatasaray'da başkan adayı olacak mı?


Galatasaray'da gerçekleştirilen Genel Kurul'da mevcut başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi ibra edilmedi. Galatasaray tüzüğüne göre Mustafa Cengiz ve yönetimi 1 ay içerisinde seçim kararı almak zorunda. Sezon sonunda seçime gideceği artık kesin gözü ile bakılan Galatasaray'da başkan adayları da netleşmeye başlıyor.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığına sürpriz bir isminin adı geçiyor. Moskova'da iş adamı olan Bahattin Bilek'in adaylığını açıklayacağı konusu ise gündeme bomba gibi düştü. Bahattin Demirbilek ne iş yapıyor? Bahattin Demirbilek kimidir, serveti ne kadar? Detaylar haberimizde.


Bahattin Demirbilek kimdir?


1971 doğumlu olan Bahattin Demirbilek, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümü mazunu. 22 yaşında Moskova'ya giderek iş hayatına atılan Bahattin Demirbilek başarısı ile Rusya'da sık sık gündeme geldi.

Rusya'nın en büyük inşaat şirketlerinden birinin finans bölümünde iş hayatına başkayan Bahattin Demirbilek ilerleyen yıllarda iş hayatına atılmış ve 2006 yılında Esta Construction isminde kendi inşaat şirketini kurmuştu. Günümüzde şirketin değeri 3 milyar dolarlık bir iş hacmine sahip. Krosnadar'ın Avrupa'da adından sıkça söz ettiren Krasnodar Arena'nın yapımını da Bahattin Demirbilek üstlenmiştir.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"