comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz'den transfer itirafı

22 Ocak 2018, Pazartesi 16:00
Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz'den transfer itirafı

Galatasaray Spor Kulübü'nün 37. başkanlığına seçilen Mustafa Cengiz ayağının tozu ile futbol takımına destek amacı ile Kayseri şehrine gitti. 

FutbolArena - Galatasaray Spor Kulübü başkanı Mustafa Cengiz futbol takımını desteklemek amacı ile Kayserispor deplasmanına gitti. Mustafa Cengiz Kayseri'ye iner inmez basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Galatasaray Transfer haberleri FutbolArena'da. 


Galatasaray'da Mustafa Cengiz'den transfer açıklaması


Galatasaray Spor Kulübü'nün 37. başkanlığına seçilen Mustafa Cengiz ayağının tozu ile futbol takımına destek amacı ile Kayseri şehrine gitti. Kayseri havaalanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mustafa Cengiz transfer sorularına cevap verdi.

''FATİH HOCAMIZ ÖNÜMÜZÜ AÇMAK ADINA İSTİFAYA HAZIR OLDUĞUNU BELİRTTİ''
"Galatasaray sürekli ödeme yapmak zorunda. 5 milyon dolar diye haberler çıkıyor. Dursun başkan da olsa bu para ödenecektir. Fatih hocamız önümüzü açmak adına istifaya hazır olduğunu söyledi. Kendisine teşekkür ettim ve birlikte çalışmak istediğimizi söyledim.''

''TRANSFERDE SOL BEK VE GOLCÜ ARAYIŞLARIMIZ VAR''

''Transferde sol bek ve golcü için arayışlarımız var. İhtiyaçlarımızı karşılamak için uğraşacağız. Gomis kesinlikle parayı bahane edecek bir futbolcu değil. Çıkan haberler üzücü. Kayseri'de olamamasının nedeni sakatlığı.''

''FENERBAHÇE'YE HER ZAMAN SAYGI DUYARIZ''

''Biz Fenerbahçe'ye her zaman saygı duyarız. Sayın Aziz Yıldırım da bizi arar, aramasa da önemli değil. Fikret Orman hemen beni aradı, sağolsun. Biz rakiplerimizle birlikte varız.''


Galatasaray Kulübü başkanı Mustafa Cengiz nereli?


Mustafa Cengiz, 1949 yılında Gaziantep Nizip'te doğdu. İlk ve ortaöğretimini Nizip'te, lise öğrenimini Gaziantep Lisesi'nde tamamladı. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Köy Kalkınma Kooperatifi Merkez Birliği (Köy-Koop) kuruluş ve özellikle dış ticaret oluşumunda kurucu uzman olarak çalıştı. Daha sonra eski Yerel Yönetim sonra İçişleri Bakanlığı vesayetindeki 670 Belediye'nin merkez iktisadi kuruluşu TANSA (Tanzim Satışlar) ilk ve son Genel Müdürü olarak, o dönem 3 hükümetle çalıştı.

ARAPÇA ÖĞRENDİ, PETROL SEKTÖRÜNE GİRDİ

69 yaşındaki Mustafa Cengiz, 12 Eylül darbesinin ardından Kamu'dan ayrılıp özel sektöre yönelirken bu dönemde Arapça öğrendi ve Ortadoğu'da çalıştı.
1990 yılından bu yana petrol - akaryakıt sektöründe kendi şirketleri ile faaliyet göstermektedir.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)