comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Başkan Adayı Mustafa Cengiz'den Fatih Terim açıklaması

20 Aralık 2017, Çarşamba 17:44
Galatasaray Başkan Adayı Mustafa Cengiz'den Fatih Terim açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Mustafa Cengiz, teknik direktör Fatih Terim hakkındaki düşüncesini açıklarken çapıcı ifadeler kullandı.

FutbolArena - Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Mustafa Cengiz, adaylığını açıklamasının ardından TRT Radyo Haber'de Dursun Özbek yönetimi hakkında konuştu. Cengiz, Galatasaray taraftarlarının geri dönmesini istediği Fatih Terim konusuna da değindi.
 

Mustafa Cengiz, Galatasaray ve Fatih Terim sözleri


Başkan adaylığını resmen duyuran Mustafa Cengiz'in açıklamalarının satırbaşları şu şekilde:

"SEÇİLİRSEM MAYISTA TEKRAR SEÇİM OLACAK"
Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Mustafa Cengiz sözlerinde "Gelecek bütün kıvırmalar, bütün omurgasızlıklar bize uzak olsun. Biz bu yola baş koyduk. Kongre öncesi hazırlanmaları için adaylara çok kısa süre bıraktılar. Eğer seçimi kazanırsam Mayıs 2018'de tekrar seçime gideceğim. Dursun Özbek yönetiminin tavrını etik bulmuyorum" ifadelerini kullandı.

ÜNAL AYSAL SORUSUNA YANIT

Ünal Aysal'ın kendisini desteklemekten vazgeçtiği iddialarına cevap veren Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Mustafa Cengiz, "Benim için Ünal Aysal'ın desteği çok önemli. Dün söylediğini bugün değiştireceğini sanmıyorum" dedi.

"YÖNETİM TUDOR İLE 400 BİN EURO'YU SOKAĞA ATTI"

Yönetime Tudor eleştirisi getiren Mustafa Cengiz, "Tudor'un Galatasaray'ı taşıyamayacağı belliydi. Yönetimin bunu görmesi gerekirdi. 400 bin Euro'yu sokağa attılar. Adaylığımın en büyük nedeni de mali açıdan frene basmaktır. Mayıs'a kadar mali kısıtlama şart" sözlerini sarf etti.

"FATİH TERİM İLE GÖRÜŞECEĞİZ"

Teknik direktör konusuna değinen Mustafa Cengiz, "Fatih Terim, Drogba, Bielsa ve Tuchel ile gibi isimlerle görüşürüm, mali anlamda en uygununu seçerim. Fatih Terim ile görüşürüm dedim. Getiririm demedim. Oyuncu antrenörü olması için Sneijder ile de görüşeceğim. Bize öyle bir teknik direktör gerek ki, başarıya aç, yenilgiyi kabul etmeyen ve kemik seslerinden çekinmeyen bir takım ortaya çıkarmalı. Fatih Terim ile başkan olmadan görüşmeyeceğim.  Mevcut yönetim de lütfen seçimler sonuçlanana kadar kimseyle sözleşme yapmasın" dedi.

"EVET CAVANDA'YI TRANSFER ETME GİBİ BİR TECRÜBEM OLMADI"

Yönetim tecrübesi eleştirisine cevap veren Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Mustafa Cengiz, "Benim için yönetim tecrübesi yok diyorlar. Evet Cavanda'yı transfer etmek ya da Ribery'i elimden kaçırmak gibi bir tecrübem olmadı. Adama peki sen ne yaptın diye sorarlar" ifadelerini kullandı.

"DURSUN ÖZBEK GÜNÜ KURTARMA DERDİNE GİRDİ"

Dursun Özbek'in mali yönetimine tepki gösteren Mustafa Cengiz, "Dursun Özbek yönetimi Galatasaray'a sadece transferlerden 105 milyon Euro yük bindirdi. Borçsuz bir Galatasaray sözü vermişti ama artık günü kurtarma derdinde. Dursun Özbek en çok eleştirdiği Ünal Aysal'ın yoluna girdi. Bu mali yükler hep Galatasaray'ın geleceğini karartır" dedi.
 

Mustafa Cengiz, Galatasaray'a kimleri transfer edecek?


Ocak ayındaki transfer döneminde takviyeye yanaşmayan Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Mustafa Cengiz, "Ara transfer döneminde mevcut kadroyla devam etmeliyiz. Bu malzeme ile en iyi yemeği yapmalıyız" açıklamasını yaptı.

Son olarak Florya sorusuna cevap veren Mustafa Cengiz, "Florya'yı bir futbol aklına teslim ederim. Drogba ya da Bielse fark etmez. Mesela Abdurrahim Albayrak güzel işlere imza attı ama Galatasaray'ı profesyoneller yönetmelidir" sözlerini sarf etti.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (25 Mart 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.