comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Başkan Adayı Mustafa Cengiz: 'Ibrahimovic, Drogba ve Fatih Terim.'

21 Aralık 2017, Perşembe 20:24
Galatasaray Başkan Adayı Mustafa Cengiz: 'Ibrahimovic, Drogba ve Fatih Terim.'

Galatasaray Başkan Adayı Mustafa Cengiz'den flaş açıklamalar!

FutbolArena - Galatasaray Başkan adaylarından Mustafa Cengiz, Ocak ayındaki seçim, yönetim ve Fatih Terim hakkında flaş açıklamalarda bulundu. A Spor'a konuşan Mustafa Cengiz'in açıklamaları şu şekilde:

"GALATASARAY GEÇMİŞİNDE OLMAYAN BİR ŞEY YAŞANDI"
İyi niyetli olarak söylüyorum. Galatasaray'da geçmişinde olmayan bir şey yaşandı. Ünal Aysal döneminde 1 ay, 1 hafta vardı. Burada maalesef 15 gün içinde listelerin verilmesi zorunluluğundan ötürü adaylara 1 hafta gibi bir zaman bırakıldı. Ben buna baskın seçim de demiyorum. Herhangi bir denekte bile uygun olmayan, en hafif tabirle yakışıksız bir durum. 

"BİZ HAZIRIZ"

Biz bu nedenle Mustafa Cengiz ve arkadaşlarım olarak, hazırız. Bizim için 1 hafta da yeter. Ancak ben eşit yarışmadan yanayım. Eşit bir yarış olmayacağı açısından, bunun doğru olmadığına inanıyorum. 

"GALATASARAY'DA TAKIMIN BAŞI YOK"

O kadar acı bir durum ki, resmen Galatasaray'da bir takım, ekip düşünün başı yok. Lig devam ediyor. Devre arasında ayın 20'inde seçim var. Hizmetin sürekliliği açısından kadronun boş kalmaması ve futbolcuların da disiplin altına alınması için baş gerekli. Bizim başımızda antrenör ve teknik direktör de yok. Taraftarların neredeyse %95'i sevgili Fatih Terim'i istiyor. Ancak Genel Kurul üyeleri ve taraftarların belli bir kesimi de, ayrılma şeklinden dolayı istemiyor. Bakın Şenol Güneş'i Beşiktaş vermedi. Sanki Fatih Terim'in gitmemesi Galatasaray'ı vatan haini durumuna düşürecek gibi havaya soktular. Fatih Terim bir Galatasaraylıdır ve Galatasaray kulüp üyesidir. 

"KİM GELİRSE GELSİN FATİH TERİM İLE KONUŞMALI"

Bizim hedefimizde en büyük gelirlerimizden biri kombine bilet ve loca satışlarıdır. Bu satışları sağlayan kişiler de Fatih Terim'in gelmesini istiyor. Kim gelirse gelsin önce Fatih Terim ile konuşmalı. Bunu dediğim için bana kızan kongre üyeleri var. Galatasaray'ın şu anda içinde bulunduğu mali ve idari koşulları Fatih Terim'e anlatmak gerekir. Hocamız bir dünya çapında marka.

"LAF OLSUN DİYE FATİH TERİM'E GİDEMEZSİNİZ"

Ben Fatih Terim'i getireceğim derseniz, Fatih Terim'e saygısızlık yapmış olursunuz. Mutlaka koşulları ve çalışma ortamı vardır. Oturup, bunu Fatih Terim ile tartışmalısınız. Laf olsun diye konuşma da yapmayacaksınız Terim'le. Galatasaray'ın menfaatleri neyi gerektiriyorsa, sevgili Fatih Terim ile oturup konuşacaksınız. Ben günü kurtarayım, 4 ayı kurtarayım diye getirirseniz Galatasaray'a kötülük etmiş olursunuz. 

"IBRAHİMOVİC GALATASARAY'A GELİR"

"Galatasaray'da her ay dünya yıldızları oynamalı. Ibrahimovic'te ısrar ediyorum. Zlatan hala Galatasaray'a gelir, oynar ve ücretini o taraftar stada gelerek ödenir. Fatih Terim olmazsa Drogba diyorum, Sneijder diyorum." 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.