comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray başkan adayı Ali Fatinoğlu kimdir?

09 Mart 2018, Cuma 15:10

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Adaylarından Ali Fatinoğlu kimdir? Galatasaray Başkan adaylığı hazırlığı içerisinde olan Ali Fatinoğlu'nun özgeçmişini derledik.

FutbolArena - Galatasaray Spor Kulübü mevcut başkan Mustafa Cengiz'in verdiği söz üzerine Mayıs ayında yeniden seçimli kongre düzenleyecek ve yeni başkanını seçecek. İş adamı Ali Fatinoğlu, Mayıs ayında yapılacak seçimli kongre öncesinde verdiği demeçte Galatasaray başkan adaylığına hazırlandığını belirtti.

Galatasaray başkanlığı için camia içerisinden kendisine yönelik talebin olduğunu belirten Ali Fatinoğlu bu doğrultuda çalışmalarının sürdüğünü belirtti.


Galatasaray başkan adayı Ali Fatinoğlu kimdir?


Sanayici ve işadamı olarak bilinen Ali Fatinoğlu, 1987 yılında Fatinoğlu Holding'in temellerini attı. Başarılı bir iş adamı olan Ali Fatinoğlu daha önce Bakırköt Belediye Başkanlığı için adaylığını da açıklamıştı.

1962 İstanbul doğumlu olan Ali Fatinoğlu ilkokul ve ortaokulu Ataköy Muhittin Üstündağ okulunda tamamladı. Lise öğretimini Bakırköy Lisesi'nde tamamlayan Ali Fatinoğlu, Maramara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldu yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde gerçekleştirdi. Bir dönem Elazığspor'un da sponsoru olan Sanica Boru, Fatihoğlu Holgin'in bünyesinde bulunuyor.


Ali Fatinoğlu'ndan Galatasaray başkanlık adaylığı açıklaması


"Galatasaray'ın önümüzdeki 3 yılını yönetecek olan yönetimin her şeyden önce tüm sorunları bilip onları çözebilmesi için hazırlıklı olması gerekir. Maalesef bugün hazırlıksız bir yönetimin göreve geldiği görülmekte. Kulübümüzün bazı önemli büyükleri Galatasaray'ın geleceğini düşünerek para verecek birisinin olmadığını görerek para kazandıracak, projeleri olan, gelirleri artıracak, giderleri indirecek bir yönetimin göreve gelmesini arzuluyorlar ve bana da bu konuda 'sen bunu yapabilecek vasıftasın' diyerek son anda hazırlıksız bir yönetim ile tekrar karşılaşmamak için hazırlık yapmamı önerdiler.Genel  kurulun karşısına çıkarak başkanlığa adaylığımı koymamı önerdiler. Ben de tribünden gelen taraftar ruhlu bir Galatasaraylı olarak, mevki önemsemeden sarı-kırmızılı kulübümün neferiyim. Şu anda kulübü yönetmek için ciddi bir parayı hibe edecek ya da faizsiz olarak uzun vadeli verebilecek bir Galatasaraylı dostumuz var ise tabii ki onun başkan adaylığını desteklerim. Eğer böyle bir nakit kaynağı verebilecek başkan adayı çıkmazsa Galatasaray'ın gelirlerini artırmak, giderlerini azaltmak, altyapıyı sahiplenmek, sarı-kırmızılı taraftarların sayısını çoğaltmak ve her branşta şampiyon olmayı hedefleyen kadrolar kurmak için yola çıkarım.


Ali Fatinoğlu, Galatasaray'a başkan mı oluyor?


Bunun için ilk önce ailemin onay vermesi, 30 yıldır birlikte çalıştığım ortağım ve ağabeyimden tüm görevlerimi yeğenlerime devretmeyi onaylatmam gerekir. Bu benim iç konumdur. Sonraki aşama Galatasarayımın duayen boyutuna ulaşmış büyüklerimize danışarak onların onay ve desteğini almam gerekir. Geçmişteki yönetimler hep pazarlıklarla oluştu ve nasıl yöneteceklerini planlamadıklarını görmekteyiz. Dursun Özbek yönetimi de hemen 2 istifa, Mustafa Cengiz yönetimi de 2 istifa ile başlaması buna örnektir. Ben bu durumu doğru bulmuyorum.

O yüzden değerli genel kurul üyelerinden başkan adaylığı için yeterli imza sayısını talep etmeyi planlıyorum. Bu yeter sayıdaki imzaya ulaşırsam ve duayenlerimizden de onay alırsam o zaman başkan adaylığımı açıklarım. Şimdilik bu çalışmaların startını veriyorum. Adaylığımı açıkladıktan sonra da projelerim doğrultusunda çalışacak ve kulübümüzü sportif başarılara ulaştıracak 2 ayrı göreve uygun yönetim kurulu yapmayı planlıyorum. Adaylığımla ilgili ilk 2 basamak bitmiştir. Hem ailemden hem de iş yerimdeki görevlerimi devrettim önümüzdeki hafta daha önceden planlanmış İtalya fuarına katılacağım sonrasında ise 24 saat Galatasarayımın emrindeyim."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.