comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Bafetimbi Gomis maskesi dağıtacak mı?

23 Ağustos 2017, Çarşamba 15:26
Galatasaray, Bafetimbi Gomis maskesi dağıtacak mı?

Galatasaray'ın yeni transferi Bafetimbi Gomis, ligin ilk 2 haftasında attığı 3 gol ile dikkatleri üzerine çekmişti. Sivasspor maçında 50 bin maske dağıtılacak mı?

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın yeni transferi Bafetimbi Gomis için sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan çirkin bir ithamda bulunmuştu. Galatasaray Transfer gündemiyle ilgili tüm gelişmeler FutbolArena'da!

Hakan Hepcan'ın 'maymun' ifadesi kullanarak ırkçı söylemde bulunması üzerine hem Galatasaray Kulübü hem de Fransız golcü hukuki yollara başvurma kararı almıştı.
 

Galatasaray yönetiminden Bafetimbi Gomis için maske kararı 


Bafetimbi Gomis'e destek olmak adına Galatasaray Kulübünün Sivasspor maçında taraftarlara Fransız yıldızın maskelerinin dağıtılacağı fikri öne çıktı.
Bu konuda görüştüğümüz Galatasaray idarecileri, FutbolArena'ya "Türkiye'de ırkçılık sorunu varmış gibi bir algı yaratmak istemiyoruz. Bu bir kişinin attığı tweet. Ve bu kişi hakkında da hukuki yollara başvuruldu. Ancak Türkiye'de ırkçılık ile alakalı bir sorun yada sıkıntı yok. Galatasaray Kulübü olarak böyle bir hazırlığımız yok" ifadesini kullandılar.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)