comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Badou Ndiaye'nin bonservisini belirledi!

28 Ocak 2018, Pazar 23:17
Galatasaray, Badou Ndiaye'nin bonservisini belirledi!

Galatasaray sezon başında Osmanlıspor'dan transfer ettiği Badou Ndiaye'nin bonservisini belirledi.

FutbolArena Özel - Galatasaray, sezon başında Osmanlıspor'dan transfer ettiği Badou Ndiaye'nin bonservis bedelini belirledi ve Stoke City'ye istediği rakamı iletti. 


Stoke City, Badou Ndiaye için kaç para teklif etti?


Premier Lig ekibi, Badou Ndiaye için son olarak 14 milyon pound yani yaklaşık olarak 16 milyon euroluk bir teklif sundu. Galatasaray kulübü bu teklifi kabul etmek istememesine rağmen, Badou Ndiaye "İngiltere'ye gitmek istiyorum" çıkışı yapınca, sarı kırmızılı idareciler de Stoke City ile pazarlık masasına oturdu.

CİMBOM 19 MİLYON EURO İSTİYOR
Stoke City Kulübünün 16 milyon euroluk son teklifini Galatasaray reddetti ve bu rakamı düşük bulduklarını İngiliz kulübüne belirtti.

Ndiaye için Galatasaray, Stoke City Kulübünden bonuslarla birlikte 19 milyon euro bonservis bedeli istedi. İngiliz ekibi Galatasaray'ın istediği bu rakama çıkarsa anlaşma sağlanıp imzalar atılacak.

OSMANLISPOR'A 1.5 MİLYON EURO AZ ÖDENECEK

Öte yandan Galatasaray bu transferi bu dönemde yaparsa Osmanlıspor'a da 1.5 milyon euro az ödeyecek.

Galatasaray, Ndaiye'yi şimdi satarsa Osmanlıspor'a ödemesi gereken 1.5 milyon euroluk bonustan da kurtulmuş oluyor. Ndiaye'nin sözleşmesinde 25 resmi maç oynadığı takdirde 750 bin euro, 50 resmi maç oynadığı takdirde yine bir 750 bin euroluk ödeme bulunuyor. Badou Ndiaye şuana kadar Galatasaray'da 17 maça çıktı. Senegalli oyuncu şimdi satılırsa Galatasaray bu bonusları ödemeyecek.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)