comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Badou Ndiaye için kararını verdi

21 Mayıs 2019, Salı 18:20
Galatasaray Badou Ndiaye için kararını verdi

Galatasaray, Ndiaye'nin menajeri William D'avilla ile görüşerek ayrılığı bildirdi. Ndiaye sezon sonunda Galatasaray'a veda ediyor.

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın kiralık yıldızı Badou Ndiaye, İngiltere Championship ekibi Stoke City'e geri dönüyor. Sarı kırmızılı yönetim, Badou Ndiaye ile yola devam etmemeye karar verdi.
 

Ndiaye Galatasaray'da kalacak mı?


Badou Ndiaye sezon sonunda Galatasaray'a veda ediyor. Sezon başında Stoke City Kulübünden 1 yıllığına kiralanan Ndiaye ile Galatasaray'ın yolları ayrıldı. Sivasspor ile oynanacak lig maçı ve şampiyonluk kutlamalarının ardından Ndiaye, sarı kırmızılı kulübe veda edecek.

MENAJERİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ
Galatasaray, kiralama bedeli ile birlikte bu sezon toplam maliyeti 3.7 milyon euroya gelen Ndiaye'nin menajeri William D'Avilla ile görüştü. Sarı kırmızılılar, Stoke City Kulübünün 10 milyon euro bonservis bedeli istediği Ndiaye için satın almak ya da kiralamak adına bir girişimde bulunmayacak.

NDİAYE, STOKE CİTY'DEN AYRILACAK MI?

Öte yandan İngiliz basınındaki haberlere göre, Stoke City teknik heyeti Ndiaye'ye ikinci bir şans verme kararı aldı.

Bundan önceki sezonda Ndiaye'nin hayal kırıklığı yaratan performansına rağmen Nathan Jones yeni sezon öncesi yaptığı açıklamada, "26 Haziran'da yeni sezon çalışmalarına başlayacağız ve tüm oyuncuları bir takım bütünlüğü yakalamak için kampa bekliyorum." dedi. Stoke City yönetiminin de teknik heyetin raporu doğrultusunda Ndiaye'yi takımda tutma kararı aldığı öğrenildi. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArenaHaber Turu (13 Şubat 2020)