comScore
1 / 7

Galatasaray Avrupa'ya gidebilecek mi? Resmen açıklandı

FutbolArena - Galatasaray’da Mustafa Cengiz kulüpte yaşanan son gelişmelere rağmen tehlikenin önüne geçmeyi başardı.

2 / 7
Galatasaray’da Mustafa Cengiz yönetimi ibra krizine rağmen ödemelerin yapılarak Avrupa kupaları ve kulüp lisansı için gerekli koşulları yerine getirdiğini resmen açıkladı. FutbolArena tehlikenin ortadan kalktığını 28 Mart’ta okuyucularına duyurmuştu.
3 / 7
Galatasaray’da ikinci dönemi ibra edilmeyen Mustafa Cengiz yönetimi, kulübün Avrupa kupalarına gidebilmesi için gerekli olan borçsuzluk belgesinin alındığını resmen açıkladı. Galatasaray yönetimi 31 Mart 2019 tarihinden önce 75 milyon TL ödeme yaparak borçsuzluk belgesi ve UEFA Kulüp Lisansı için gerekli koşullar yerine getirdi.
4 / 7

İşte Galatasaray’ın borçsuzluk belgesi açıklaması:

<h2>İşte Galatasaray’ın borçsuzluk belgesi açıklaması:</h2>
""31 Mart 2019 tarihine kadar ödenmesi zorunlu 75 milyon TL ödenerek; 2019-2020 sezonu UEFA Avrupa ve Ulusal Kupalara katılım için şart olan borçsuzluk belgesiyle, UEFA Kulüp Lisansı için gerekli koşullar yerine getirilmiştir."
5 / 7

FUTBOLARENA 28 MART’TA DUYURMUŞTU

<h2>FUTBOLARENA 28 MART’TA DUYURMUŞTU</h2>
FutbolArena, 28 Mart’ta Galatasaray’daki tehlikenin ortadan kalktığını okuyucularına duyurmuştu. Galatasaray yönetiminin, yabancı oyuncuların Mart ayı hak edişlerini bu ay içinde futbolcuların hesaplarına yatırdığı ve diğer oyunculara da önemli ödeme yapıldığı öğrenildi.
6 / 7
Sarı kırmızılı oyuncuların UEFA’ya gönderilecek borçsuzluk kağıtlarını imzaladığı, Galatasaray’ın bu noktada bir sıkıntısının bulunmadığı belirtildi.
7 / 7
Bu tablonun oluşması, oyuncuların hiç sorun çıkarmadan kağıtları imzalamasında ise 2.Başkan Abdurrahim Albayrak’a duydukları güvenin de etkili olduğu ifade edildi.