comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Asamoah transferinde teklifi artırdı

01 Eylül 2017, Cuma 13:47
Galatasaray, Asamoah transferinde teklifi artırdı

Galatasaray'ın Kwadwo Asamoah transferinin zora girmesi nedeniyle teklifini artırdı.

FutbolArena Özel - Galatasaray Transfer çalışmaları kapsamında Juventus forması giyen Kwadwo Asamaoh ile ilgileniyor. Sarı kırmızılıların, Ganalı oyuncunun transferi konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor. Atalanta Spinazzalo'yu, Juventus'a vermekten vazgeçti ve Galatasaray'ın Asamoah'a kavuşma hayali zora girdi.
 

Galatasaray, Kwadwo Asamoah'ı transfer etti mi?


"Yedek sol bek alınca bu transfere izin veririz" diyen Juventus, Spinazzalo'yu geri alamayınca dün Asamoah'ın Galatasaray'a transferini onaylamadı.

Asamoah için Juventus'a yeni teklif sunmaya hazırlanan Galatasaray yöneticilerii "Asamoah'ı bizde, Tudor da kadroda görmeyi çok istiyoruz. Transferin son günü olan 8 Eylül'e kadar tüm şartları zorlayacağız" ifadesini kullandılar.
 

Galatasaray'ın Asamoah transferi için yaptığı teklif


Asamoah için transfer sezonunun kapanacağı 8 Eylül'e kadar ısrarcı olacağını deklare eden Galatasaray Kulübü, Juventus'a son olarak 4.8 milyon euro teklif edip bu parayı da 2 yılda ödemeyi taahhüt ederken tüm imkanlarını seferber etti. Sarı kırmızılılar, Asamoah için Juventus'a yaptığı teklifi 5.2 milyon euroya çıkarıp bu parayı da 1 yıl içinde ödemeyi taahhüt etti.
ASAMOAH İÇİN MUHSİN ERTUĞRAL'IN YORUMU

''Galatasaray, Juventus'tan Kwadwo Asamoah'ı renklerine bağlarsa çok ciddi bir adım atmış olur. Yeni kadro yapımında Asamoah gibi bir oyuncunun kadroda bulunması çok farklı bir ortam yaratır. İki kanadın birden çalışma yüzdesini yükseltir. Mariano ve Asamoah gibi oyuncular olursa, her karşılaşmada iki kanadında aynı anda işlemesini sağlar. Asamoah transferi çok iyi bir transfer.''

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.