comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Alex Telles'ın satışından ne kadar pay alacak?

22 Temmuz 2018, Pazar 14:37
Galatasaray, Alex Telles'ın satışından ne kadar pay alacak?

Galatasaray'ın Porto'ya 6.5 milyon euroya sattığı Alex Telles son iki sezondaki performansı ile değerini katladı. Telles'in peşinde Juventus var. Peki, Galatasaray bu satıştan ne kadar para kazanacak?

FutbolArena Detay - UEFA'nın FFP kıskacında bulunan Galatasaray, Alex Telles'ten gelmesi muhtemel parayı bekliyor. Galatasaray 2016-2017 sezonu başında 6.5 milyon euro Porto'ya sattığı Alex Telles değerini katladı. Telles'in Juventus'a transferi gündemde...  Peki Galatasaray ne kadar pay alacak?


Transfer Haberleri: Alex Sandro PSG'ye, Alex Telles Juventus'a 


Juventus'un 2015-2016 sezonu başında 26 milyon euroya Porto'dan transfer ettiği Alex Sandro'ya PSG takip. Juventus Brezilyalı sol bekini satıp, yine Porto'dan yine Brezilyalı bir sol bek olan Alex Telles'i almak istiyor. 

Juventus Alex Telles için 30 milyon euroluk teklifte bulunurken, Porto ise 40 milyon euroda diretiyor. 


Galatasaray, Alex Telles'ten ne kadar kazanacak?


Galatasaray, Alex Telles'in satışında 6.5 milyon euro ve bir sonraki satıştan da %10'luk kar payı koydurmuştu. 
Yani Alex Telles 30 milyon euroya satılırsa Galatasaray 23.5 milyon euroluk kar payının %10'una sahip olacak. Bu tutar da 2.350 milyon euro oluyor. 

Eğer satış 40 milyon euroya gerçekleşirse, Galatasaray 33.5 milyon euroluk kar payının %10'unu alacak ve bu tutar da 3.350 milyon euro olacak. 

alex telles futbolarena ile ilgili görsel sonucu
 

Alex Telles kaç yaşında? Telles Porto'da kaç asist yaptı?


25 yaşındaki Alex Telles, Galatasaray'dan 2015-2016 sezonunda önce İnter'e kiralanmış ardından da Porto'ya satılmıştı. Porto'da ilk sezonunda bir gol atıp 10 da asist yapan Alex Telles, geçen sezon ise daha da etkili bir oyun ortaya koydu ve ligde 3 gol 14 asistle oynarken tüm kulvarlarda da 4 gol 20 asist yaptı. Alex Telles sol bek oynamasına rağmen Porto'nun en çok asist yapan oyuncusuydu ve duran topları da kullanan isimdi.

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"