comScore

Galatasaray Galatasaray

Fuat Çapa'dan maç sonu Galatasaray itirafı: 'Şampiyon'

09 Şubat 2020, Pazar 21:54
Fuat Çapa'dan maç sonu Galatasaray itirafı: 'Şampiyon'

Kasımpaşa Teknik Direktörü Fuat Çapa, 3-0 kaybedilen Galatasaray maçının ardından konuştu.

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig'in 21. haftasında konuk olduğu Kasımpaşa'yı 3-0 mağlup etti. Galatasaray'a sahasında 3-0 yenilen ve ligde 17. sıraya gerileyen Kasımpaşa'da Teknik Direktör Fuat Çapa, karşılaşmanın ardından soruları yanıtladı.
 

Fuat Çapa, Kasımpaşa - Galatasaray maç sonu basın toplantısı


"Yapmış olduğumuz analizlerde Galatasaray'ın neler yapabileceğini çok iyi biliyorduk. Yeni bir takım olduğumuz için de takımımızın neler yapabileceğini de görmek istiyorduk. Çok sayıda yeni oyuncu aldık. Bu açıdan hem bireysel hem de takım olma adına, şampiyon adaylarından birisi önünde ne gibi bir reaksiyon göstereceğimiz adına iyi bir maçtı. Karşılaşmaya iyi de başladık. İlk 7-8 dakika rakibi oynatmama ve kanatları durdurma adına iyi bir form çıkardık. Kazandığımız toplarda, rakip bekler çok ileriye çıktığı için arkalarına atacağımız topları değerlendirme planıyla çıktık sahaya. Yediğimiz ilk gol direncimizi düşürdü. 30-35 dakika maçı berabere götürebilseydik, farklı bir maç izlerdik.

"ŞANSSIZ GOLLER YEDİK"
"İlk 2 gol biraz şanssız ve talihsiz goller oldu. Yeni bir takım olmanın sıkıntılarını şu şekilde yaşadık. Belirli bir noktaya geldik, 18'e geldik ama bu noktadaki koordinasyonu sağlayamadık. Karşılaşmayı tekrar gözümüzün önüne getirirsek, Galatasaray ikinci yarıda tempoyu düşürdü. Biz de 18 etrafında topla buluştuk ama koordinasyon eksikliğinden dolayı tehlike oluşturamadık. Bu maç, bize çok fazla veri verdi. Bundan sonraki karşılaşmalar, direkt rakibimiz durumundaki ekiplere karşı olacak. Antalyaspor, Denizlispor maçları bizim adımıza hayati maçlar. Biraz daha fazla mesai harcayarak saha içini toparlamalıyız."

"SON 2 SEZONUNUN ŞAMPİYONUNA KARŞI OYNADIK"

"Bloklar arasındaki mesafeleri gördünüz. Galatasaray geriden oyun kurarken, buradaki mesafeler çok net şekilde görüldü. Tabii ki Galatasaray'a karşı oynadığımızı göz ardı etmeyelim. Son 2 sezonun şampiyonuna karşı oynadık. Ama bizim de acilen daha fazla mesai sarf ederek saha içi ve saha dışı koordinasyonu sağlamamız gerekiyor. Birçok oyuncu birbirlerini yeni yeni tanımaya başladı. Önümüzdeki haftadan itibaren iyi bir Kasımpaşa olacaktır sahada. Kanatlarda farklı bir beklentim vardı ama bunu başaramadık, basit top kayıpları yaşadık."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)