comScore
1 / 9

Florya'da şok istifa! Ozan Kabak detayı...

Galatasaray alt yapısı son dönemde yine gündemde. Ozan Kabak’ın 11 milyon Euro’ya satılması, Yunus Akgün’e Avrupa’nın önemli kulüplerinden tekliflerin gelmesi dikkatlerin yeniden Florya’ya çekilmesini sağladı.

2 / 9
Alt yapının efsane ismi Ali Yavaş yönetiminde yeniden atılıma geçen Galatasaray Futbol Akademisi aylar önce Gençlik Geliştirme Teknik Sorumlusu görevine Nedim Yiğit’i getirmişti.
3 / 9
Uzun yıllar Galatasaray alt yapısında çalışan ve A Milli Takım’da Fatih Terim’in yardımcılığını yapan Nedim Yiğit’in istifa ettiği öğrenildi.
4 / 9
İlginç tesadüf!

Fanatik’in ulaştığı bilgiye göre Nedim Yiğit, Ozan Kabak’ın Stuttgart’a transfer olduğu gün görevinden ayrılmış.
5 / 9
İkili hatta veda fotoğrafı da çektirmişti. 11 milyon Euro’ya Stuttgart’a transfer olan Ozan’ın Galatasaray’a kazandırılmasında Yiğit’in emeği büyük.
6 / 9
Ozan Kabak o dönemi Tam Saha’ya anlatmıştı

"Silivrispor altyapısında kendimden yaşça büyüklerle antrenman yapma fırsatı buldum. Hazırlık maçlarına da çıktım ve iyi performans gösterdim. Bunu gören altyapı hocamız Uğur Alper, o dönem Galatasaray’ın altyapısında olan, şimdi ise Millî Takımlarda antrenör olarak görev yapan Nedim Yiğit’le görüşmüş ve beni kendisine önermiş.
7 / 9
Bunun üzerine, beni Galatasaray altyapısına denemeye çağırdılar. Babamla Silivri’den Florya’nın yolunu tuttuk. İlk antrenmanımda gösterdiğim performansla takıma seçilmeyi başardım.
8 / 9
Nedim Hoca ve Uğur Hocanın üzerimde emeği çoktur o yüzden"
9 / 9