comScore

Galatasaray Galatasaray

Flaş! Rıdvan Dilmen: "Türk futbolu derhal temizlenmeli"

22 Haziran 2020, Pazartesi 17:47
Flaş! Rıdvan Dilmen:

Rıdvan Dilmen, Galatasaray-Gaziantep FK maçı sonrası hakem kararları hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

FutbolArena - Süper Lig 28. haftasında oynanan Galatasaray - Gaziantep FK maçı sonrasında NTV yorumcusu Rıdvan Dilem hakem kararlarıyla ilgili gündem yaratan açıklamalarda bulundu. 


Galatasaray 3-3 Gaziantep FK NTV Rıdvan Dilmen yorumları


Bravo Alper hoca. Nasıl yakaladın cin gibisin. 150. maçta daha bir tane vermedin. Bakın biz hakemin yaptığı doğruyu eleştiriyoruz. Ben sistemi eleştiriyorum. Türk futbolunun dizayn sisteminde problem var. Kuralları biliyorsunuz ama medya ve lobiye bakıp bakıp ona göre kararlar veriyorsunuz. Medya, lobiye bakıp bakıp ona göre karar veriyorsunuz. Aynı insansınız. Aynı MHK'nın üyesisiniz. Aynı şekilde faulü veriyor veya vermiyorsunuz. Benim kafamda 6 saniye kuralı değil, o vermediği faul verdi. Demek ki kafanda sıkıntı var. Benim gibi mülaim adam bunları söylerken doğru verdiği karar için söylüyorum. Galatasaraylılar yanlış yeri tartışmasın. En direkt vuruşta kuralı uyguladı hakem. Ancak Alper Ulusoy yüzlerce maç yönetti.

"TÜRK FUTBOLU TEMİZLENMELİ"
Keşke daha önce kullansaydın veya diğer hakemler de. Hiçbiri kullanmadı. 1.5 dakika önceki pozisyon işte. VAR'da Cüneyt Çakır hiç gelmene gerek yok faul diyeceksin. Faul pozisyonunda 3 dakika karar verilmez. Daha vahim hata. Bu doğruyu yaparken hatayla geldin. Buradaki problemi görüyorum.  Geçen sene Muslera 6 değil, 26 saniye bekliyordu. Niye vermiyordunuz? Geçen sene o pozisyona faul veriyordunuz. Bu sene boşver dediniz. Bu kadar basit hocam. Doğru kararlar Türkiye'de tartışılıyorsa Türk futbolu derhal temizlenmeli. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!