comScore

Galatasaray Galatasaray

Flaş iddia! "Süper Lig maçları beIN Sports'ta şifresiz!"

13 Mart 2020, Cuma 20:05
Flaş iddia!

Flaş! beIN Sports'un Süper Lig maçlarını hafta sonundan itibaren şifresiz yayınlanacağı iddia edildi. Serdar Ali Çelikler, Habertürk'te yazdı. 

FutbolArena - Korona Virüs sebebiyle Nisan sonuna kadar Türkiye'de spor müsabakalarının seyircisiz oynanacak olmasından dolayı gözler beIN Sports'a çevrilirken, maçların şifresiz yayınlanması gerektiği yönünde futbolseverlerin talebi bir hayali arttı. Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler'den konuyla ilgili çarpıcı bir iddia geldi ve beIN Sports'un Galatasaray-Beşiktaş derbisi dahil olmak üzere maçların şifresiz yayınlanacağı öne sürüldü. 

Serdar Ali Çelikler, Habertürk yazısında "Spor Bakanlığı konu ile ilgili devreye girdi ve beIN Sports ile görüşüldü. Aşırı bir gelişme olmazsa muhtemelen yarın beIN Sports maçları şifresiz yayınlayacağını açıklayacak ve hafta sonu, derbi de dahil maçlar şifresiz yayınlanacak." ifadelerini kullandı. 


beIN Sports maçlar şifresiz mi? beIN Sports Süper Lig maçlarını şifresiz yayınlayacak mı?


beIN Sports'un Süper Lig maçlarını şifresiz yayınlayıp yayınlamayacağı konusunda Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler'den çarpıcı bir iddia geldi. Serdar Ali Çelikler'in Habertürk'teki yazısının tamamı şu şekilde:
Coronavirüs Covid-19 salgını tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkiliyor. Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan sağlık kurulu tüm spor müsabakalarının seyircisiz oynanacağını açıkladı. Maçların ertelenme ihtimali şu an için gözükmüyor. Ancak salgının durumu gün be gün değil neredeyse saat başı değiştiğinden salı günü UEFA toplantısının ardından yeni kararlar gelebilir. Şimdilik durum, "Ligimiz devam ediyor ve nisan sonuna kadar seyircisiz oynanacak.."  Bizim ülkemizde henüz ölümle sonuçlanan bir vaka olmamasına karşın liglerin ve okulların ertelenmesi tedbire verdiğimiz önemi gösteriyor. Bu kararlardan sonra ortaya beIN Sports'un maçları şifresiz yayınlayıp yayınlamayacağı sorusu konuşulmaya başlandı.
Spor Bakanlığı konu ile ilgili devreye girdi ve beIN Sports ile görüşüldü. Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Aşırı bir gelişme olmazsa muhtemelen yarın beIN Sports maçları şifresiz yayınlayacağını açıklayacak ve hafta sonu, derbi de dahil maçlar şifresiz yayınlanacak.

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (30 Eylül 2020)