comScore

Galatasaray Galatasaray

FIFA'dan kiralık futbolcu transferinde kısıtlama

13 Eylül 2018, Perşembe 22:31
FIFA'dan kiralık futbolcu transferinde kısıtlama

FIFA, önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek olan toplantıda kiralık oyuncu transferinde kısıtlamaya gitmeyi planlıyor. 

FutbolArena Dış Haberler - FIFA'dan devrim! Önümüzdeki haftalarda FIFA'nın düzenleyeceği toplantıda konuşulacak konuların başında kiralık transfer limitinin azalması geliyor. FIFA Başkanı Infantino'nun bu konuda kısıtlamayı gündeme getirmesi ve limitin düşürülmesini önereceği iddia edildi. 

Fransız basınında L'Equipe'in haberine göre, FIFA kiralık transferini 6 veya 8 oyuncuyla sınırlandırmayı amaçlıyor. FIFA Başkanı Infantino'nun bu uygulamayla kulüpler arasında daha adil bir oyun olacağını amaçladığını planladığı öğrenildi. Özellikle Chelsea ve Juventus olmak üzere birçok kulübün bu uygulama nedeniyle sıkıntıya düşmesi de gündemde. 
 

Infantino kimdir?


Gianni Infantino, (d. 23 Mart 1970; Brig-Glis, Valais) 2007 yılından bu yana görev aldığı UEFA'da 2009'dan beri Genel Sekreteri olarak görev yapan İtalyan asıllı İsviçreli spor yöneticisi. İyi derecede İtalyanca, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve İngilizce bilmektedir. 26 Şubat 2016'da yapılan seçimlerde, 207 oyun 115'ini alarak FIFA'nın yeni başkanı olmuştur.
Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Turu (18 Haziran 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.