comScore

Galatasaray Galatasaray

FIFA Başkanı Infantino'dan Video hakem müjdesi

23 Ekim 2017, Pazartesi 18:46
FIFA Başkanı Infantino'dan Video hakem müjdesi

FIFA Başkanı Infantino video hakem sistemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Spor Toto Süper Lig'de son dönemde en fazla tartışılan konulardan biri olan video hakem sistemi hakkında FIFA Başkanı Infantino çarpıcı açıklamalarda bulundu.

DURSUN ÖZBEK VE YILDIRIM DEMİRÖREN'İN TOPLANTISI
Son dönemde Spor Toto Süper Lig'de yaşanan hakem hatalarından dolayı Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek, geçtiğimiz günlerde TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile yapılan toplantının ardından önümüzdeki aylarda video hakemin Türkiye'de denenmesi için çalışmalara başlandığını açıklamıştı. 

Öte yandan bu gelişme üzerine FIFA Başkanı Infantino da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Infantino, "Video hakem sistemi olmadan futbolu hayal edemiyoruz. Hakemlerin teknik yardıma ihtiyacı var. Ancak bu konunun bazı zorlukları da var. Bu zorlukları aşmak için çalışmaları titizlikle sürdürmemiz gerekiyor." ifadelerini kullandı. 


Video hakem ne zaman gelecek?


Toplantıda Video Yardımcı Hakem Uygulaması (VAR) konusunu da görüştüklerini ifade eden Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut, "Başkan, 15 gün içerisinde UEFA'dan bir heyetin gelip video hakemliğini uygulayacak şirketin bir çalışma yapacağını söyledi. Arkasından da Ocak ayına yetiştirebilmek için büyük bir gayret var. Ola ki Ocak ayına yetişmezse kesinlikle Ziraat Türkiye Kupası finalinde denenmek isteniliyor. Ama önümüzdeki yıl için yüzde yüz" diye konuştu..

Spor Toto Süper Lig ile ilgili tüm gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"