comScore

Galatasaray Galatasaray

FFP zirvesi öncesi Maicon krizi çözüldü

09 Mart 2018, Cuma 11:21

Galatasaray yönetimi, FFP zirvesi öncesinde önemli bir sorunu krize dönüşmeden çözdü.

FutbolArena - Galatasaray yönetiminin Cenevre'de UEFA ile yapacağı toplantı öncesinde önemli bir kriz atlatıldı. 2 Mart'ta yapılan ön görüşmede UEFA, FFP heyeti ile yapılacak görüşme öncesinde Galatasaray kulübünün acilen kulüplere olan alacaklarını, geciken bonservis ödemelerini yaparak masaya oturmasını istedi.
 

Galatasaray, Maicon'un alacaklarını ödedi mi?


Galatasaray'da UEFA'ya tüm alacakları yatıracaklarını taahhüt etti. Ancak Pazartesi PAOK başta 3 kulübe yapılan 3 milyon euroluk bonservis ödemesinin ardından Salı günü Galatasaray'ın karşısına Sao Paulo Kulübü çıktı.

1 MİLYON EURO'LUK ÖDEME
Sao Paulo Kulübü, Maicon'un bonservis taksitlerindeki gecikme nedeniyle Galatasaray'a daha önce ihtar çektiği ortaya çıktı. Sarı-Kırmızılılar, geciken 2 bonservis taksiti üzerine FIFA'ya gitmeye hazırlanan, ihtar çeken Brezilya ekibine 1 milyon euroluk ödeme yaptı.

Galatasaray Kulübü, geri kalan gecikmeli taksit için ise Sao Paulo Kulübü ile Nisan ayında ödeme koşulu ile uzlaştı. Sarı kırmızılılar, önümüzdeki ay Sao Paulo Kulübün bonservis taksitinin geri kalanını yatıracak.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.