comScore

Galatasaray Galatasaray

Fernando Muslera'nın form düşüklüğü sebebi antrenörler mi?

17 Şubat 2018, Cumartesi 11:29
Fernando Muslera'nın form düşüklüğü sebebi antrenörler mi?

Galatasaray'ın Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera'nın form düşüklüğünün en önemli sebeplerinden birinini antrenör değişiklikleri olduğu öne sürüldü.

FutbolArena - Galatasaray'ın deneyimli kalecisi Fernando Muslera'nın bu sezonki form düşüklüğü dikkatlerden kaçmıyor. Milli file bekçisi önceki sezonları aratırcasına bir performans sergilerken bunun nedeninin antrenör değişiklikleri olduğu öne sürüldü.

Bu sezon 20 maçta 25 gol yiyen ve sadece 6 maçta kalesini gole kapatabilen Fernando Muslera'nın son 1,5 sezondaki geriye doğru bir grafik sergilemesi dikkat çekiyor.
 

Galatasaray'da Fernando Muslera'nın formu neden düşük?


Fotomaç'ın haberine göre, Claudio Taffarel'in 2016 Temmuz'unda ayrılması ile Muslera, Ağustos 2016'da Riekerink'in getirdiği Frans Hoek'le çalışmaya başladı ve idman metotları değişti. Muslera'nın sürekli beraber çalıştığı Fadıl Koşutan, Galatasaray'da kalsa da programı hocaların ekibindeki kaleci antrenörleri belirledi. Tudor döneminde ise Uruguaylı, Sandro Tomic ile çalışmış ve antrenman metotlarının sürekli değişmesinden rahatsız olmuştu.
Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"