comScore

Galatasaray Galatasaray

Fernando Muslera ve Maicon'dan iddialara yönelik flaş açıklama

26 Şubat 2018, Pazartesi 16:54
Fernando Muslera ve Maicon'dan iddialara yönelik flaş açıklama

Fernando Muslera ve Maicon, son günlerde basında yer alan ''Tudor'u gönderdiler'' iddialarına resmi site aracılığı ile açıklamada bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Spor Kulübü resmi internet sitesi aracılığı ile Fernando Muslera ve Brezilyalı stoper oyuncusu Maicon son günlerde basında yer alan iddialar hakkında açıklamada bulundu.

Fernando Muslera ve Maicon, son günlerde basında yer alan ''Tudor'u plan yaparak gönderdiler'' iddialarına resmi site aracılığı ile açıklamada bulundu. İşte Galatasaray resmi internet sitesinde yer alan açıklama;
 

Fernando Muslera ve Maicon'dan açıklamalar


''BU İNSANLARA SESSİZ KALMAYALIM''
''Kaptanlarımızdan Fernando Muslera ve savunma oyuncumuz Maicon Roque, son günlerde haklarında ortaya atılan asılsız iddialar nedeniyle bir açıklama kaleme aldı. Futbolcularımız Muslera ve Maicon'un ifadeleri şöyle:

Ben Türkiye'ye gelirken bu ülke insanının değerlerine güvenerek geldim. Beni ve ailemi sahiplendiniz, gurur duydum.

İlk günden bu yana işimle ilgili elimden gelenin fazlasını yapmaya çalıştım. Her zaman, herkese, her şeyi anlatmıyoruz; ama bu yaşamadığımız anlamına gelmiyor.

Bizleri sadece para karşılığı iş yapan insanlar gibi görüyor; duygularınızı düşüncelerinizi anlamadığımızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Elbette bizler profesyoneliz ve işimizi yapıyoruz ama duygu olmadan, sizlerin desteğini görmeden, aidiyet hissedilmeden ne kadar profesyonel olursanız olun zor bir iş bu.

Ben görevimi bilen, zaman zaman hata yapabilen ve hata yaptığında sizlerden daha çok üzülen biriyim. Performansım nedeniyle sadece bana değil aileme bir şey söylediğinizde ise daha çok kırılıyor, üzülüyorum.

Görevi gazetecilik olan birinin bana veya arkadaşlarıma alaycı bir ifadeyle hak etmediğimiz şekilde bahsetmesine ise sadece üzülmüyor, kızıyorum.

Ben her eleştiriye saygı duyarken ve hoşgörülü olmaya çalışırken bu ve benzeri kişilerin bizlere saygısızlık yapmasına izin vermek istemiyorum.

Kulüp ve ben ayrı ayrı hukuki hakkımızı kullanacağız.

Buradan herkese, tüm kulüplerdeki futbolcu arkadaşlarıma sesleniyorum. Eleştiri ve yorumları bir kenara bırakacak olursak, itibarınızla şerefinizle ağzından çıkan iki kelimeyle oynayabilen bu insanlara sessiz kalmayalım. 

Saygılarımla,

Fernando Muslera''

''HAKKIMDA YAPILAN ÇİRKİN SALDIRI''


''Bir televizyon kanalında hakkımda yapılan çirkin ve itibar zedeleyici yorum karşısında ne hissedeceğimi şaşırdım. Umarım bu son olur. Bizler işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışan insanlarız. Kariyerim boyunca eleştiri aldım. Ancak kimsenin kişiliğimize yönelik bu denli çirkin ifadeler kullanmaya hakkı yok.

Ben ve kulübümüz bu kişilerle hukuki olarak mücadele edeceğiz. Unutmayın ki, bizler de insanız. Ailelerimiz ve sevdiklerimiz var. Bu ve benzeri hareketler sadece bizi değil sorumlu olduğumuz bu insanları da derinden etkiliyor. Rica ediyorum kendinizi bizim yerimize koyun ve yorumlarınızı yapmadan önce iki kez düşünün.

Saygılarımla,

Maicon Roque''


Galatasaray'dan Ntvspor'a yasak


Galatasaray, NTV Spor'da yayınlanan Kırmızı Çizgi programında futbolcularla ilgili iddialar nedeniyle NTV ve NTV Spor temsilcilerinin Galatasaray'a ait basın toplantısı, organizasyon ve davetlere akreditasyonu durdurduğunu açıkladı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)