comScore

Galatasaray Galatasaray

Fenerbahçe'nin hocası Aykut Kocaman'a Fatih Altaylı'dan olay sözler: 'Bi b...k demiyorsun.'

11 Eylül 2017, Pazartesi 21:19
Fenerbahçe'nin hocası Aykut Kocaman'a Fatih Altaylı'dan olay sözler: 'Bi b...k demiyorsun.'

Fatih Altaylı, Bloomberg TV'de Futbol ve Basketbolda gündemi değerlendirdi. Altaylı, Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ı sert bir dille eleştirdi. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de 4. haftada oynanan maçların ardından Fatih Altaylı Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un gündemini Bloomberg TV'de değerlendirdi. Altaylı, EuroBasket 2017'ye veda eden Milli takımı da sert bir dille eleştirdi. 

"BASKETBOLDA KÖTÜ BİR MİLLİ TAKIMIMIZ VAR"
"Sporda önemli olan nedir? Sonuç. Turnuvaya katılıyorsan sonuç önemli. Sonuç diye de bir şey vardır. Basketbol bugün birinci spor olma noktasında önemli bir spor dalı. Futbolda yabancı olmasın. Peki basketbolda olsun mu kardeşim? Basketbolda yabancı sorunu yok mu? Başarısızlığın faturası eğer buna yüklenecekse. Böyle iki yüzlülük var burada. Basketbol takımlarımızda gençlerimizi alkışlıyoruz falan ama kötü bir milli takımımız var. Çok mücadele ettiler tamam ama ben yemem bunu. Sonuçta bir başarı yok basketbolda. Rusya'ya yenildik, Sırbistan'a yenildik. Biraz basketboldan anlayan ülke gelince zart diye yeniliyorsun."

"TÜRK FUTBOLUNUN ÖZELLİĞİ..."

"Lucescu'nun tabi etkisi var ama Hırvatistan iyi takım. Hırvatistan'la her oynadığımzda mağlubiyetten kurtulan taraf oynuyoruz. Yenilecek oyun oynuyoruz ama yenilmiyoruz. Türk futbolunun özelliğinden kaynaklanıyor. Fizik gücü yüksek takımlara karşı şansımız tutmuyor. Hırvatistan gibi bize ayar takımları ise bozabiliyoruz, şanslar bulabiliyoruz. Hırvatistan'a kaybedebilirdik, adamların bir sürü pozisyonu vardı. Şanslı günümüzdeydik. Savunmamız çok aksıyordu yine.""LUCESCU İYİ BİR HOCA"

"Arda Ukranya maçında da kötü oynamadı. Bu sefer biraz daha etkin olacağı dakikalarda sahada yer aldı ve etkili oldu. Oğuzhan'ın kişisel beceriyle attığı şutu Cenk Tosun çok iyi tamamladı. Zor pozisyondu ve çok iyi vurdu. Kazandık ama iyi oynamadık. Lucescu'nun özelliği bu. Galatasaray'ı çalıştırdığı dönemde de akıllı futbolla iyi sonuçlar aldı. Lucescu iyi bir hoca." 

Türkiye Spor Toto Süper Lig'de yabancı kuralı haberleri

Fatih Altaylı son günlerde tartışılan yabancı kuralıyla ilgili olarak, "Dursun Özbek bu sezon için yabancı kuralı konusunda söylediklerinde haklı. Önümüzdeki sezon için yapılabilir ama bu saatten sonra zor tabi. Burada Federasyonun yaptıkları anlamsız. Ben yabancı sınırlamasının Türk futboluna kalite katacağını sanmıyorum. Tarık Çamdal'a 5 milyon euro veriyorsun işte. Sonuçta ne oluyor? Futbol gelişmiyor. Yerli oyuncuları elinde bulunduran diğer kulüplerin gelirleri artıyor." ifadelerini kullandı. 

"MEMLEKETTE HERKES FIRILDAK OLMUŞ"

"Memlekette herkes fırıldak olmuş. Bunu söylerler, söylerler. Ankara'da Cumhurbaşkanı kısıtlama yanlış der, herkes yanlış der. Cumhurbaşkanı kısıtlama doğru der, herkes doğru. 

"SELÇUK İNAN DOĞUŞTAN YORGUN"

"Siz hepiniz Türk spor medyası ortak koro halinde Galatasaray süper, şampiyon yaygara çıkardılar. Galatasaray daha 3 zayıf takımla oynadı. Oyun planı yok takımın. Ben sıkıntı yaşayacaklarını demiştim. Antalya'da hem usta ayakları var, hem de rakibi zora düşüren bir teknik direktör var. Rıza Çalımbay. Gelelim Galatasaray'a. Ndiaye çıktı yorgunmuş. Selçuk İnan doğuştan yorgun. Geçen seneden beri yorgun. Oyun tutmayı biliyormuş. Geçen yıldan beri Selçuk hangi oyunu tuttu? O yüzden bırakın yani. Selçuk, Ndiaye'den daha mı enerjik futbolcu? Değil." 

"GALATASARAY YORGUNMUŞ. HAMALLIK MI YAPTI BUNLAR?"

"Süper Lig takımları bu sezon 101 milyon euro bonservis para harcamışlar. 48 milyon euro'sunu Galatasaray harcamış. Transfere bu kadar para harcayıp, iyi takım kurduğunu iddia ediyorsan Tudor'la bu işin olacağını sanmıyorum. Şampiyon olsa bile düşünmemeye devam edeceğim. Tudor'un açıklamasına baktım. Yorgunluk diyor. Ne yaptı bunlar? Hamallık mı yaptılar? İnşaatta mı çalıştılar? Futbol oynadılar. Sen zaten Östersunds rezilliğini yaşamasaydın haftada 2 maç oynayacaktın. Hani sen çok yüklemiştin takımı? Şahaneydi, muazzamdı kondisyon. Cenk Ergün sağda solda övünüyordu. Ne oldu abi?" "AYKUT KOCAMAN Bİ B.K DEMİYORSUN KARDEŞİM"

"Fenerbahçe'de artık kaleye gelmeyen toplar da gol olmaya başladı. Şaka bir yana, Aykut Kocaman memnunsa devam etsin. Ben memnun olacak bir şey görmüyorum. Fenerbahçe iyi oynamıyor çünkü. Aykut Kocaman alnınını kırıştırarak, sesini de boru gibi çıkararak büyük konuştuğunu zannediyor. Bir bok demiyorsun kardeşim. Neden memnsun sen? Gol yemekten mi, berabere kalmaktan mı? Konuşmasında mantık yok. Dünyanın en saçma sapan konuşan adamı." 

"BEŞİKTAŞLI FUTBOLCULARA HAKEMLER ÇOK İYİ NİYETLİ"

"Beşiktaşlı futbolcuları cezalandırma konusunda hakemler son derece iyi niyetli davranıyor. Beşiktaşlı bir futbolcu saha içinde adam vursa, hakem bu benim işim değil diyecek. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haber turu (19 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.