comScore

Galatasaray Galatasaray

Fenerbahçe'de Ali Koç'un Galatasaray sözlerine ilk tepki

27 Eylül 2017, Çarşamba 13:01
Fenerbahçe'de Ali Koç'un Galatasaray sözlerine ilk tepki

Fenerbahçe'de başkan adaylığını açıklayan Ali Koç'un Galatasaray hakkındaki açıklamalarına Fatih Altaylı'dan ilk tepki geldi. 

FutbolArena - Fenerbahçe'de 2018 yılında yapılacak olan seçimlerde başkan adayı olacağını açıklayan Ali Koç'un Galatasaray ile ilgili sözlerine ilk tepki Fatih Altaylı'dan geldi. Habertürk Gazetesi'nde gündemi değerlendiren Altaylı, Ali Koç'un düşman yaratmadan lider olunmayacağını bildiği için bu tip sözler söylediğini dile getirdi.

"ALİ KOÇ DOĞUŞTAN FENERBAHÇELİ"
"Ali Koç'un adı burada anıldığı zaman ben sana 'Fenerbahçeliler merak etmesin, Ali Koç fanatiklikte Aziz Yıldırım'ın altında kalmazsa hatta daha da üstüne çıkar. Aziz Yıldırım gibi sonradan olma değil doğuştan Fenerbahçeli bir adam. O yüzden Galatasaray aleyhinde söyledikleri çok doğal. Deli ve fanatik bir Fenerli bu yüzden dedikleri çok normal. Bir düşman yaratmadan lider olmak kolay bir şey değil. Her ne kadar düşman bilinen şeyin üzerine giderseniz liderliğinizi o kadar pekiştirirsiniz. Ali Koç'un da yaptığı o. Her şeye rağmen Fenerbahçe için iyi bir seçim olacağını düşünüyorum."
 

Ali Koç, Galatasaray hakkında ne demişti?


"Başkanımız Aziz Yıldırım, o dönemde zannediyorum ki 16-20 milyon Euro'luk bütçemiz varken stadımızı inşa etti. Bunu Fenerbahçe'nin kendi emeği ve öz kaynağıyla yaptı. Bugün geldiğimiz noktada Beşiktaş dışında aynı şey söyleyemeyiz. Galatasaray'ın yeni stadında derbiyi 2-1 kazanmıştık. Ertesi gün konuyla ilgili bir televizyon programına katıldım... 'Evet beğendim.' dedim, 'Güzel bir stattı onları tebrik ederim ama; bizim stadımızıda bizim terimiz, emeğimiz öz kaynağımız var.' O gün onu demiştim şimdi aynı şeyi savunuyorum."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.