comScore
bilyoner

Galatasaray Galatasaray

Fenerbahçe ve Galatasaray arasında Serdar-Tolga atışması

14 Şubat 2019, Perşembe 13:32
Fenerbahçe ve Galatasaray arasında Serdar-Tolga atışması

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında Serdar Aziz ve Tolga Ciğerci transferleriyle ilgili karşılıklı açıklamalar dikkat çekti.

FutbolArena - Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki Tolga Ciğerci ve Serdar Aziz transferleriyle ilgili iki kulüp arasındaki atışma devam etti. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in açıklamasının ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan yanıt geldi. Fenerbahçe, Serdar Aziz ve Tolga Ciğerci için bonservis bedeli ödedi mi?

MUSTAFA CENGİZ: "FENERBAHÇE BİZE 8.6 MİLYON EURO DESTEK SAĞLADI"
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, önceki gün yaptığı basın toplantısında "Bizim en çok zorlandığımız transfer Serdar Aziz oldu. Serdar bizi hasta bile etti. Değerli rakibimiz Fenerbahçe, bize Serdar Aziz ve Tolga Ciğerci transferinden 8,6 milyon Euro'ya yakın bir destek sağldı. Harcamadan kurtulduk. En zor transferimiz buydu." ifadelerini kullandı. 

ALİ KOÇ: "GALATASARAY'A TEŞEKKÜR EDİYORUZ, BONSERVİS ÖDEMEDİK"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise bugünkü açıklamasında Serdar Aziz ve Tolga Ciğerci için hiçbir bonservis bedeli ödemediklerini belirterek, "Başkana teşekkürü biz borçluyuz. Zira Serdar Aziz gibi bir oyuncuyu gelen tüm tekliflere rağmen Fenerbahçe'de oynamak istemesi tam aradığımız profil. Bir oyuncuyu bize bonservissiz gelmesine vesile olduğu için teşekkür ederiz. Başka böyle oyuncuları elinde varsa yine isteriz.

Tolga Ciğerci bize bonservissiz geldi. Biz Tolgay'a 1 kuruş para ödemedik. Zaten bonservissiz. Tolga sağlığına kavuşacaktır. Galatasaray'da yanlış tedavi görmüştü." ifadelerini kullandı. 


 

Galatasaray, Serdar Aziz ve Tolga Ciğerci için Fenerbahçe'den bonservis bedeli aldı mı?


Galatasaray'dan Serdar Aziz'in transferiyle ilgili KAP'a yapılan açıklamada, "Profesyonel futbolcumuz Serdar Aziz ile Şirketimiz arasındaki sözleşme karşılıklı olarak sona erdirilmiştir. Buna göre oyuncu Şirketimize 2.300.000 Euro tutarındaki bedeli karşılıklı sona erdirme tazminatı olarak ödeyecektir." denildi. 

Sarı kırmızılı kulüp Tolga Ciğerci hakkında ise KAP'a, "Tolga Ciğerci ile Şirketimiz arasındaki profesyonel futbolcu sözleşmesi karşılıklı anlaşılarak sona erdirilmiştir.

Buna göre, futbolcuya ödenecek olan 2.000.000 EUR yıllık net sabit transfer ücretinin 1.925.000 EUR tutarındaki kısmından tasarruf sağlanmıştır.”

Oyuncuya bugüne kadar kulübümüze verdiği katkılardan dolayı teşekkür eder, kariyerinin geri kalan kısmında başarılar dileriz." şeklinde açıklama yapmıştı. 

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!