comScore

Galatasaray Galatasaray

Felipe Melo'yu çıldırtan isim! "Onu buraya getirin"

20 Mart 2019, Çarşamba 13:12
Felipe Melo'yu çıldırtan isim!

Galatasaray'ın eski futbolcularından Felipe Melo, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla dikkat çekti.

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'ın eski futbolcularından ve şu anda Palmeiras forması giyen Felipe Melo, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla bir kez daha gündem oldu. Rusya Milli Takımı'na davet edilen Brezilya asıllı Rus vatandaşı olan Ari'nin milli takıma davet edilmesine ırkçı yaklaşım sergileyen Pavel Pogrebnyak'a tepki gösteren Melo, "Onu buraya getirin" dedi. 
 

Felipe Melo'dan Pavel Pogrebnyak'a sert tepki


Uzun yıllardır Rusya'da forma giyen Brezilyalı asıllı Rus vatandaşı Ari'nin Rusya Milli Takımı kadrosuna davet edilmesi ülkede tartışma yarattı. Rus futbolcu Pavel Pogrebnyak, "Siyahi birinin Rus Milli Takımı'nda olması gülünç" şeklinde açıklama yapmıştı. Felipe Melo, Pavel Pogrebnyak'ın bu açıklamasına tepki gösterdi. Brezilyalı futbolcu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Onu buraya getirin de dostça bir maç yapalım!" şeklinde tweet attı. 

POGREBNYAK'A RUSYA'DA DA TEPKİ
Öte yandan Pogrebnyak'a yaptığı açıklamalar ünedeniyle ülkesinde de tepki gösterildi. Başta Rusya Devlet Başkanı Putin olmak üzere birçok öne çıkan isim Pogrebnyak'ı eleştirdi. Putin, "Rusta vatandaşı olan herkes milli takımda oynayabilir" açıklamasıyla Ari'ye destek oldu. 

Brezilya asıllı Rus vatandaşı olan 33 yaşındaki golcü Ari, Spartak Moskova, Lokomotiv Moskova ve Krasnodar'da toplam 8 yıldır forma giyiyor. 

Son dakika Avrupa'dan Futbol Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)