comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'in 'profesyonel organize işler' sözünün perde arkası

31 Ağustos 2019, Cumartesi 12:19
Fatih Terim'in 'profesyonel organize işler' sözünün perde arkası

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in Kayserispor maçı sonrası yaptığı açıklamaların perde arkasında yatan nedenler belli oldu.

FutbolArena - Süper Lig'in 3. haftasında Kayserispor deplasmanda 3-2 kazanan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim'in maç sonrasındaki açıklamaları gündem oldu. Deneyimli teknik adamın, "Galatasaray'a karşı bu sene profesyonel organize işler var" şeklindeki açıklamasının altında yatan nedenler belli oldu. 
 

Galatasaray Haberleri 31 Ağustos 2019


Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kayserispor maçının ardından, "Geçen sene bize karşı organize ama amatör işler var demiştim. Bu sene amatörden profesyonele dönmüş" şeklindeki açıklamalarının nedeni merak ediliyordu. Deneyimli teknik adamın bu sözlerinin altında Vedat Muriqi ve Mevlüt Erdinç transferlerinin yattığı öğrenildi.

MURIQI İÇİN GALATASARAY'DAN 5 İSTENDİ, FENERBAHÇE'YE 3,5'A SATILDI
Vedat Muriqi için Rizespor'un Galatasaray'dan 5 milyon euro isterken, Fenerbahçe'nin devreye girmesi sonucu 3,5 milyon euroya oyuncuyu satması sarı kırmızılıların dikkatini çekti. 

Muriqi dışında Galatasaray ile Fenerbahçe, Mevlüt Erdinç konusunda da karşı karşıya geldi. Galatasaray oyuncuyla anlaşma sağlamasına rağmen Başakşehir'in 500 bin euroluk bonservis talebi transferi engelledi. Mevlüt Erdinç ardından Fenerbahçe'ye bedelsiz olarak transfer oldu. 

FATİH TERİM NE DEMİŞTİ?

"Bugün eğer Galatasaray'ın lehine bir şey varsa çıkıp söylesinler. Bülent Yıldırım ve Serkan Çınar gibi iki değerli hakemin dışarıda kalması. Oradan başladı iş. İnsanın emeğini ve itibarını, çıkar ve kötülük ittifakına yem eden varsa karşılığını elbet bir gün alacaktır. Bu iki hakem de itibarlı hakemdir. Siz bunu böyle hazırlarsanız düşmanlar bizim adımıza dost oldular. Galatasaray algıyla yalnızlaştırılmaya çalışılıyor. Benim yardımcı antrenörümün kafası yarılıyor, tekme yiyor. Biz bunu Ali Sami Yen'de yapsaydık? Galatasaray'ın maçları böyle geçecek gibi görüyor. O atmosfere hazırladılar. Organize işler amatörden profesyonel dönmüş."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!