comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'in maaş değişikliği TFF'ye mesaj mı?

22 Aralık 2017, Cuma 18:49
Fatih Terim'in maaş değişikliği TFF'ye mesaj mı?

Galatasaray'ın Fatih Terim ile olan anlaşmasında sözleşme şartları değiştirildi. Bu değişiklik, TFF ile Fatih Terim arasındaki tazminat davasını doğrudan etkiliyor.

FutbolArena Özel - Galatasaray, Igor Tudor yerine Fatih Terim'i göreve getirdi. Cimbom dünkü KAP açıklamasında sezonun 2. yarısı için Fatih Terim'e 1 milyon euro, 2. sezon için de 2 milyon euro verileceğine dair 1.5 yıllık sözleşmeyi açıklamıştı. fakat bugün yeni bir KAP açıklamasıyla sözleşmede değişikliğe gidildi. Bu değişiklik de TFF ile Fatih Terim arasındaki tazminat davasını doğrudan ilgilendiriyor.


Fatih Terim'in Galatasaray'daki maaşı neden değiştirildi?


Yapılan değişikliğe göre Fatih Terim'in bu sezon Galatasaray'dan alacağı maaş 1905 TL olurken, gelecek sezonki maaşı da 2 milyon eurodan 3 milyon euroya çıktı. Galatasaray'ın 1.5 sezon için Fatih Terim'e vereceği toplam maaş aslında değişmedi. Bu hamle, TFF ile Fatih Terim arasındaki tazminat davasında belirleyici olacak.


Fatih Terim TFF'den tazminat alacak mı?


Bilindiği üzere Fatih Terim, Milli Takımdaki görevinden alındığı için TFF'den tazminatını istemiş ve TFF de tazminat ödemek istemeyince iki taraf davalık olmuştu. 

Spor hukukçusu Emin Özkurt konuyla ilgili FutbolArena'ya yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. "Fatih Terim ile TFF arasındaki tazminat davasını Fatih Terim kazanırsa, TFF'nin kendisine vereceği tazminattan, Galatasaray'dan alacağı maaş düşülecek." 
Buna göre Fatih Terim, TFF ile arasındaki tazminat davasını kazanırsa, bundan 1 milyon euroluk maaş değil, 1905 TL'lik maaş çıkarılacak.

Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (16 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.