comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'in hedeflediği plan ve transfer açıklamaları

25 Ağustos 2021, Çarşamba 16:28
Fatih Terim'in hedeflediği plan ve transfer açıklamaları

Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, Randers maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, UEFA Avrupa Ligi'nde oynanacak Randers maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Sarı kırmızılılarda Fatih Terim ile birlikte Sacha Boey de basın toplantısına katıldı.

SACHA BOEY: "GALATASARAY'I ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ BİLİYORUM"
"Takım olarak şu ana kadar iyi sonuçlar aldığımızı düşünüyorum. Kendimi geliştirmek için buraya geldim, bunun için gerekli çalışmaları yapacağım. Celtic'ten bir teklif almıştım ama Galatasaray daha büyük bir kulüp. İkisi arasında tercih yapmam gerekti ve Galatasaray'ı seçtim. Galatasray'ı çocukluğumdan beri biliyorum. İdol olarak Marcelo'yu çok beğeniyorum. Galatasaray gibi büyük bir takıma gelme amacım da her zaman birincilik için oynamak, bunun için de Galatasaray'ı tercih ettim."

FATİH TERİM'İN AÇIKLAMALARI

"Bu transfer politikasına devam etmek istiyoruz. Yüksek gibi görünen transfer bedellerini, kabul edilebilir bir maaşla dengeleyerek gittiğimizi düşünüyorum. Böylece hem yarışmacı bir takım hem de ciddi bir yatırım yapıyoruz. İleride bu yatırımların Galatasaray'a önemli şekilde döneceğini düşünüyorum. Takıma katılan oyuncuların burada kendilerini göstererek önemli başarılar elde edeceklerine ve daha majör liglere gidebileceklerine inanıyorum. Dönüşerek, değişerek ve kazanarak bu mücadeleyi sürdüreceğiz."

"EDERİNİ BULAN HER OYUNCU GİDEBİLİR"

"Ederini bulan her oyuncuyla yollarımızı ayırabiliriz. Gelen bazı teklifler var. İki taraf da mutlu olursa gerçekleşir. Henüz gerçekleşmiş bir şey yok. Falcao, Feghouli gibi oyuncular kaliteli isimler. Herhalde teklifler vardır."

"MORUTAN ÇOK YETENEKLİ BİR FUTBOLCU"

"Morutan transferi bitti diyebiliriz. Kadromuza genç ve yetenekli bir oyuncu katmanın mutluluğu içerisindeyiz. Scout ekibimizin 18 yaşından bu yana takip ettiği bir oyuncu. Gelişimini de izlediler. Farklı bölgelerde oynayabilen bir oyuncu. 10 numarayı biz Hagi'ye vermiştik. O konuda biraz daha beklemeyi düşünüyorum. Çünkü bazı sürprizler yapabiliriz. Biz sırttaki numaraya değil formadaki armaya bakmalıyız. 10 numara, beklentilerin fazla olduğu bir numaradır. Önemli olan sırttaki numaradan çok gövdedeki arma için verilen mücadeledir."

"GRUPLARA KALMAK İSTİYORUZ"

"Bazı oyuncularımızdan eksik olarak PSV karşısına çıktık. Hiç beklemediğimiz şeyler yaşadık. Şu anda tek sıkıntımız, ligde oynadığımız kadroyla Avrupa'da oynayamamamız. Gruplara kalma maçımız olacak. Çok önemsiyoruz. Seyircilerimizin de desteğini bekliyoruz. Kasımpaşa Stadı'nı tercih etmemizin sebebi de bu. Sahaya daha yakın olmalarını istedik. Gruplara kalmayı hayal ediyoruz, düşünüyoruz, inanıyoruz."

"ÖMER BAYRAM, FLORYA İÇİN DE ÖNEMLİ BİR OYUNCU"

"Ömer Bayram, Florya için de çok önemli bir oyuncu. Müthiş bir takım oyuncusu. Oynuyor, problem. Giriyor, problem. Belki de Türkiye'de en çok asist yapanlardan biri. İyi bir hücum beki. Kalmasının bir sebebi var."

"DIAGNE'NİN DAHA İSTEKLİ OLMASI LAZIM"

"9 numaranın bir özelliği vardır. Onların daha fazla efor sarf etmelerinin nedeni goldür. Hiç kimsenin yapamayacağı tedaviyi, gol attıklarında kendi kendilerine yaparlar. Diagne'yi istekli görüyorum, daha da istekli olması lazım."

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!