comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'in Fenerbahçe ve 17 Mart şanssızlığı

17 Mart 2018, Cumartesi 21:34

Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki müsabaka 0-0 berabere biterken tarih 6 yıl sonra bir kez daha tekerrür etti.

FutbolArena Detay - Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki müsabaka 0-0 berabere biterken Galatasaray 1999 yılından beri süren Kadıköy'de kazanamama serisini bitirmeye çok yaklaştı ancak önce direği sonra da Volkan Demirel'i geçemedi. Fatih Terim, Milan Baroş'un ardından bu kez Maicon'un frikiği ile yıkıldı.


Baroş ve Maicon'un Kadıköy'de direkten dönen şutları


Fenerbahçe ile Galatasaray, 2011-2012 sezonu 2. yarısında Kadıköy'de karşı karşıya gelmiş ve Fenerbahçe 2-0 öne geçtiği maçta skoru koruyamamıştı. 2-2 beraberliği yakalayan Galatasaray, son dakikada duran top kazanmış. Yapılan ortaya dokunan Baroş'un şutu üst direkten dönünce maç 2-2 sona ermişti.

Fatih Terim'in 3. döneminde gerçekleşen bu maç sonrasında Galatasaray kazanamama serisini bitirmeye çok yaklaşmış ancak bunu bitirememişti.
YİNE 17 MART, YİNE DİREK

Fatih Terim, 4. döneminde tekrar Galatasaray'ın başına geçerken, yine bir 17 Mart günü Kadıköy'de Fenerbahçe ile derbiye çıktı. Bu kez müsabaka 0-0 berabere giderken Maicon ile Galatasaray bir frikik kazandı. Maicon'un frikiğine Volkan Demirel hamle yapamazken top yan direğe çarpıp auta gitti. 

Galatasaray ayrıca 90+4. dakikada Tolga Ciğerci ile önemli bir pozisyon daha yakalasa da Tolga'nın şutunu da Volkan kurtardı ve 18 yıldır süren seri devam etti.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.