comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'in Fenerbahçe karşısındaki maçları

17 Mart 2018, Cumartesi 21:57

Galatasaray'da 4. dönemini geçiren Fatih Terim, Fenerbahçe deplasmanında bir kez daha kazanamazken eşitliği de bozamamış oldu.

FutbolArena Detay - Fenerbahçe ile Galatasaray, Süper Lig'in 26. haftasında karşı karşıya gelirken müsabaka 0-0 berabere sona erdi. 

Galatasaray'ın Kadıköy'de gördüğü son galibiyette takımının başında olan Fatih Terim, 18 yıldır süren kazanamama serisini ise bu maçta da bitiremedi.


Fatih Terim'in Fenerbahçe - Galatasaray derbi karnesi


Fatih Terim kariyerinde 31. kez Fenerbahçe derbisine çıkarken bu maçlarda 11. beraberliğini almış oldu. Terim Fenerbahçe derbilerinde 10 kez kazanırken, 10 kez de mağlubiyet yaşamıştı.


FATİH TERİM YİNE DİREKTEN DÖNDÜ

Fenerbahçe ile Galatasaray, 2011-2012 sezonu 2. yarısında Kadıköy'de karşı karşıya gelmiş ve Fenerbahçe 2-0 öne geçtiği maçta skoru koruyamamıştı. 2-2 beraberliği yakalayan Galatasaray, son dakikada duran top kazanmış. Yapılan ortaya dokunan Baroş'un şutu üst direkten dönünce maç 2-2 sona ermişti.

Fatih Terim'in 3. döneminde gerçekleşen bu maç sonrasında Galatasaray kazanamama serisini bitirmeye çok yaklaşmış ancak bunu bitirememişti.

YİNE 17 MART, YİNE DİREK

Fatih Terim, 4. döneminde tekrar Galatasaray'ın başına geçerken, yine bir 17 Mart günü Kadıköy'de Fenerbahçe ile derbiye çıktı. Bu kez müsabaka 0-0 berabere giderken Maicon ile Galatasaray bir frikik kazandı. Maicon'un frikiğine Volkan Demirel hamle yapamazken top yan direğe çarpıp auta gitti. 

Galatasaray ayrıca 90+4. dakikada Tolga Ciğerci ile önemli bir pozisyon daha yakalasa da Tolga'nın şutunu da Volkan kurtardı ve 18 yıldır süren seri devam etti.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.