comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'in Fenerbahçe derbisi öncesi verdiği ev ödevi

24 Şubat 2020, Pazartesi 20:25
Fatih Terim'in Fenerbahçe derbisi öncesi verdiği ev ödevi

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, Fenerbahçe derbisi öncesinde futbolculara verdiği ev ödevinin ayrıntıları ortaya çıktı. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Fenerbahçe derbisinin ardından düzenlediği basın toplantısında futbolculara ev ödevi verdiğini ve oyuncularının dersine iyi çalıştığını söyledi. Yine derbi sonrasında GS TV'ye konuşan Abdurrahim Albayrak, Fatih Terim'in farklı lisanlarda futbolculara ev ödevi şeklinde kağıtlar verdiğini söyledi. 

Peki Fatih Terim'in, Fenerbahçe derbisi öncesinde futbolculara verdiği ev ödevi neydi? TRT Spor'dan Veli Yiğit'in haberine göre, Fenerbahçe derbisi öncesinde klasikleşen görüntülü analizin dışında Fatih Terim İngilizce, Fransızca, Portekizce, İspanyolca ve Türkçe olarak farklı dillerde futbolculara ev ödevi verdi ve bu ödevde şu konular yer alıyordu:
"TOP RAKİPTEYKEN, TOP BİZDEYKEN, OFANSİF VE DEFANSİF ANLAMDA NELER YAPILACAK? NELER YAPILMAYACAK?"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, Fenerbahçe derbisi öncesinde futbolculara verdiği ev ödevinde "Top bizdeyken neler yapılacak, neler yapılmayacak? Top rakipteyken neler yapılacak ve yapılmayacak? Defansif ve ofansif anlamda neler yapılacak, yapılmayacak?" Terim'in tüm bunları madde madde farklı lisanlarla futbolculara madde madde ilettiği ve ev ödevi şeklinde, görüntülü analizin haricinde oyuncuların bunlara iyi çalışmasını istediği öğrenildi.

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)