comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'in avukatı, FutbolArena'ya açıkladı! 'Tazminat bağışlandı'

21 Mart 2019, Perşembe 16:24
Fatih Terim'in avukatı, FutbolArena'ya açıkladı! 'Tazminat bağışlandı'

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in avukatı Rezan Epözdemir, TFF'den alınacak tazminatla ilgili FutbolArena'ya açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in Milli Takımı çalıştırırken sözleşme süresi devam ederken görevden alınması nedeniyle TFF'ye açtğı davanın sonucu belli oldu. Fatih Terim, sözleşme süresinden önce fesih işlemi yapıldığı için tazminat alma hakkı kazandı. Terim'in avukatı Rezan Epözdemir, alınan tazminatın Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlayacağını açıkladı. 


Galatasaray Haberleri: Fatih Terim, TFF tazminatını bağışladı mı?


FutbolArena'ya konuşan Fatih Terim'in avukatı Rezan Epözdemir şunları söyledi:

"Hukuki süreç başladığında Fatih Terim'in bize böyle bir talimatı vardı. Alınacak tazminatın Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlanması yönünde isteğini bize iletti. O gün hukukçu olarak bunu açıklamamızın doğru olmayacağını düşündük. Hocanın bağış iradesine bağlı kalarak alınan tazminatı Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışladık. Bu konuyu Çocuk Esirgeme Kurumu'na da bildirdik. Fatih Terim adına, yurtlarda kalan çocukların tüm ihtiyaçlarının karşılanması adına bağış yapıldı. 6 Mart itibariyle de TFF ve kuruma bu tebliğ olmuş oldu. Umarım bir örnek olur."
"ALGI UYANDIRILMAYA ÇALIŞILDI"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in avukatı Dr. Rezan Epözdemir, "Bu sürecin başından beri bir takım manipülatif haberler yapıldı. Yetimin hakkı, kulun hakkı gibi şeyler söylendi. TFF özel hukuk kurallarına tabii özerk bir kuruluştur. Kamu tüzel kişiliği yok. Sayıştay denetimi yok. Vatandaşın parası yok. Vergisel kazanç yok. Dolayısıyla burayı bir anonim şirket gibi düşünmek lazım. TFF'nin kendine özgü gelir kalemleri var. Fatih Terim zatan Avrupa şampiyonasına takımı götürmekle, sponsorluk gelirleriyle ücretin tamamına hak kazanmıştır. TFF'ye aldığı ücretten çok daha fazlasını kazandırmış durumdadır. Böyle bir kurumu sanki bir kamu tüzel kişiliğiymiş gibi, devlet organıymış gibi bir algı uyandırılmaya çalışıldı. Psikolojik baskı oluşturulmaya çalışıldı. Fakat bunun böyle olmadığı sabitti. Nihayetinde tazminatın miktarı ne olursa olsun, ister 6, ister 13, biz bunu Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışladık. 6 Mart'ta bu hem TFF'ye hem de kuruma tebliğ edildi. Umarım bu örnek teşkil eder." dedi.

ÇOCUK ESİRGEME KURUMU TARİHİNE GEÇTİ

Öte yandan Fatih Terim'in Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışladığı 6 milyon TL'lik tazminat bedeli tarihe geçti. Fatih Terim'in yaptığı bu bağış, Çocuk Esirgeme Kurumu tarihinin en yüksek bağışı oldu.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!