comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'in ardından Süper Lig'de 4 yıl sonra bir ilk

22 Aralık 2017, Cuma 01:08
Fatih Terim'in ardından Süper Lig'de 4 yıl sonra bir ilk

Galatasaray'da 4. Fatih Terim dönemi resmen başlarken, Süper Lig'de 4 yıl aradan sonra dört büyükleri Türk teknik direktörlerin yönetecek olması dikkatlerden kaçmadı.

FutbolArena Detay - Galatasaray, teknik direktör Fatih Terim'in geri dönüşünü resmen KAP'a bildirdi. Ezeli rakipleri FenerbahçeBeşiktaş ve Trabzonspor ile şampiyonluk yarışına tutuşmaya hazırlanan Fatih Terim, Süper Lig'de 4 yıl sonra bir ilke neden oldu.
 

Üç büyükleri Türk teknik direktörlerin çalıştırdığı son sezon


Süper Lig'de Fatih Terim'in Galatasaray'a gelmesiyle birlikte 2012-2013 sezonundan beri ilk defa Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un başında yerli teknik direktörler görev yapmış olacak. O sezon Fatih Terim'in Galatasaray'ı şampiyonluğa ulaşırken, Beşiktaş'ı Samet Aybaba, Trabzonspor'u Şenol Güneş, Fenerbahçe'yi ise Aykut Kocaman yönetiyordu.

2017-18 sezonu Aralık ayı itibariyle Galatasaray'ın başında Fatih Terim, Fenerbahçe'de Aykut Kocaman, Beşiktaş'ta Şenol Güneş, Trabzonspor'da ise Rıza Çalımbay yer alıyor.
 

Fatih Terim'in Şenol Güneş ve Aykut Kocaman karnesi


Fatih Terim kariyeri boyunca Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'e karşı 6 maçta hiç yenilmezken, bu süreçte 4 beraberlik ve 2 galibiyet elde etti. Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'a karşı ise 9 maçta 5 galibiyet ve 2 beraberliği bulunan Fatih Terim, sadece 2 yenilgi aldı.
GALATASARAY'IN EN İYİSİ FATİH TERİM

Öte yandan Galatasaray tarihinde en az 70 defa Süper Lig maçına çıkan teknik direktörler arasında en yüksek galibiyet yüzdesine sahip olan teknik direktör de yüzde 64.2 ile Fatih Terim.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.