comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'e Avustralya'dan Dünya Kupası teklif!

06 Aralık 2017, Çarşamba 12:16
Fatih Terim'e Avustralya'dan Dünya Kupası teklif!

Galatasaray'ın başına geçeceği yönünde iddialar bulunan Fatih Terim'e Avustralya Milli Takımından sürpriz bir teklif geldi.

FutbolArena - Galatasaray'da Igor Tudor'un yerine teknik direktörlük koltuğuna oturacağı konuşulan Fatih Terim'e Avustralya'dan sürpriz bir teklif geldi. Dünya Kupası'na katılma hakkı kazanan Avusturalya, yeni bir teknik direktör arıyor.


Avusturalya'nın Dünya Kupası grubu


2018 Dünya Kupası'na doğrudan katılma hakkı elde edemese de Playoff'ları geçerek Rusya bileti alan Avustralya'da teknik direktör Ange Postecoglou'nun görevine geçtiğimiz günlerde son verilmişti. Eski Milli futbolcu da olan Ange Postecoglou, takımı Dünya Kupası'na taşımasına rağmen kendisiyle yola devam edilmedi.

Dünya Kupası'nda C Grubunda yer alan Avustralya'nın rakipleri Fransa, Peru ve Danimarka olacak.
AVRUPALI İSTİYORLAR

Milliyet'in haberine göre Avrupalı bir teknik direktör arayan Kangurular, geniş bir liste oluşturdu ve bu listede Fatih Terim ismi de yer alıyor.
 

2018 Dünya Kupası ne zaman başlayacak?


4 Haziran 2018 Pazartesi günü başlayacak olan 2018 Dünya Kupası 15 Temmuz günü oynanacak olan final maçının ardından neticelenecek.

Bu Dünya Kupası öncesinde Almanya, Fransa, İspanya ve Brezilya gibi ülkeler favori olarak gösterilirken, İtalya ve Hollanda gibi dev futbol ülkeleri Dünya Kupası'na katılma hakkı elde edemedi. 

Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ekim 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.