comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den Yunanistan'a: 'Kimse bize böyle davranamaz'

13 Temmuz 2021, Salı 01:14
Fatih Terim'den Yunanistan'a: 'Kimse bize böyle davranamaz'

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Yunanistan dönüşü havalimanında basın mensuplarına konuştu.

FutbolArena - Galatasaray, Olympiakos ile yapacağı hazırlık maçı öncesi Yunanistan'da şok bir tavırla karşı karşıya kaldı. Galatasaray kafilesi Atina'da havalimanında yeniden PCR testi istenmesi ve 2 saat bekletilmesi nedeniyle Yunanistan'a tepki göstererek İstanbul'a döndü. Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Yunanistan dönüşü havalimanında basın mensuplarına konuştu.

FATİH TERİM'İN AÇIKLAMALARI
"Galatasaray uluslararası kuralları çok iyi bilen bir kulüptür. Avrupa'da bu tecrübeyi en çok edinen kulüptür. 24 saat önce test olarak belgelerle gittik. İndiğimizde hızlı bir test olacağını söylediler, halbuki anlaşmaya göre 2 ülke sonucu kabul ediyor. Rastgele testler yapıldı, bana da denk geldi. Sonra memurlar 'Hayır, olmaz' dedi. 'Herkesi çağırın, herkes test olacak' dediler. Aramızda girmemize izin verdiklerini geri çağırdılar. Bundan sonra bizim yapacağımız tek bir şey vardı, geri dönmek! Çok çarpıcı olan detay, pasaportlarımızı isteyip deport edeceklerini söylediler. Biz de pasaportlarımızı vermeyeceğimizi söyledik. Su yoktu, sonradan verdiler. Orada kalmamak en doğru olandı. Biz bunlara boyun eğecek insanlar değiliz. Yapılması gerekeni yaptık ve takımımızı alıp döndük. Bu yapılanları Galatasaray'a karşı yapılmış olarak görmüyorum. Bunun nereye yapıldığı açık. Olympiakos kulübünden arkadaşlar dışarıdan bir hayli çırpındılar ama olmadı. Onlarla alakası yoktu. Hiç kimse, hiçbir yerde bize böyle davranamaz. Türk'ün misafirperverliği kimsede yok."

ARDA TURAN'IN AÇIKLAMALARI

"Maalesef Yunanistan'da hepimizin testi negatif olmasına rağmen insan haklarına aykırı davranışlarla karşılaştık. Maalesef tavırları çok saygısızcaydı. Hocamız her seferinde yardımcı olmaya çalıştı. Tam tersi tavırla karşılaştık. Biz böyle olayları çok büyütme taraftarı değiliz ama bugün çok yorulduk ve çok üzüldük. Ülkeler arasında PCR testi anlaşması var. Biz otobüse gittikten sonra geri çağrılmamız hoş değildi. Biz Türkiye'ye gelenlere dostça davranmaya devam edeceğiz."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"