comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den yönetime transfer çıkışı

18 Şubat 2018, Pazar 09:20
Fatih Terim'den yönetime transfer çıkışı

Galatasaray'da yapılan acil ödemenin perde arkası ise ortaya çıktı. Galatasaray teknik patronu Fatih Terim'in transferden önce takıma ödeme yapılması istediği öğrenildi.

FutbolArena - Galatasaray'da gerçekleştirilen olağanüstü seçimli kongre ile sarı kırmızılı camianın yeni başkanı seçilen Mustafa Cengiz, göreve gelir gelmez 7 aydır ödeme almayan futbol takımına ödeme gerçekleştirmişti.

Galatasaray'da yapılan acil ödemenin perde arkası ise ortaya çıktı. Galatasaray teknik patronu Fatih Terim'in transferden önce takıma ödeme yapılması istediği öğrenildi.


Galatasaray'dan futbolculara 6 milyon Euro'luk ödeme


Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih  Terim, 27 Ocak'ta 2-0 kazanılan Osmanlıspor maçı sonrası, transferle ilgili gelen bir soru üzerine, "Birkaç aydır maaşını almamış 23 kişi var takımda. Bu çocukların parası verilmeyecekse, transfer istemiyorum" diyerek, takımın huzurunun şampiyonluk çok önemli olduğunu ima etmişti. 
Başkan Mustafa Cengiz ve Sportif A.Ş. Başkanvekili Abdurrahim Albayrak da bu doğrultuda Terim'in bir dediğini iki etmiyor.


Galatasaray futbolculara ödeme yaptı mı?


PARANIN TAMAMI FUTBOLCULARA

Öncelikle futbolcuların alacaklarını ödemeye çalışan sarı kırmızılı yönetimden Florya'ya müjdeli bir haber daha geldi... Ara transfer döneminde 16 milyon Euro'ya İngiltere'nin Stoke City takımına satılan Badou Ndiaye'nin bonservis bedelinin 2. taksiti olan 6 milyon Euro'yu hafta içi tahsil edecek olan Galatasaray yönetimi, bu parayı olduğu gibi futbol takımına dağıtacak.

DAHA ÖNCE DE ÖDEME YAPILMIŞTI

Başkanlığa geldikten sonra da futbolculara bir miktar ödeme yapan Mustafa Cengiz, böylelikle borcun önemli bir bölümünü kapatmış olacak. Sarı kırmızılı kulübün mali durumunu düzeltmek için ekibiyle birlikte büyük çaba sarfeden başkan Cengiz, paralarını birkaç ay geriden alabilen basketbol ve voleybol şubelerindeki sporcu ve personele de ödeme yapmıştı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.