comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den yönetime "O uygulamayı kaldırıyorum"

30 Aralık 2017, Cumartesi 22:31
Fatih Terim'den yönetime

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, son dönemde sarı kırmızılı ekipte alışkanlık haline gelen kadro dışı bırakma uygulamasını kaldırdı.

FutbolArena Özel - Galatasaray'da son dönemde birçok futbolcu, alındığı ücretin oldukça altına gönderilmiş ve gönderilmeden önce de kadro dışı bırakılmıştı. Fatih Terim bu uygulamanın doğru olmadığını ve kaldıracağını yönetime bildirdi.

Son olarak kadro dışı durumda olan Hakan Balta ve Nigel de Jong'u antrenmanlara alan Fatih Terim, "Disiplin suçu işlememişse bir oyuncuyu kadro dışı bırakmak doğru değil" düşüncesinde. 
Galatasaray son dönemde Olcan Adın, Umut Bulut gibi oyuncularını kadro dışı bırakmış, sonrasında da bu isimleri bedava elinden çıkardığı gibi bir de bu futbolculara tazminat ödemek zorunda kalmıştı. Fatih Terim, bu durumun yanlışlığına değinerek Galatasaray'ın kendi oyuncularını değersizleştirmemesi gerektiğini vurguladı. 

"BUNLAR GALATASARAY'IN DEĞERİ"

Fatih Terim bu konuda idarecilere yaptığı açıklamada "Bu oyuncuların hepsi Galatasaray'ın bir değeri. Galatasaray artık kendi oyuncusunu değersiz hale getirmemeli. Bir futbolcu başka takıma gidecekse de idmanına çıkıp hazır halde olmalı" dedi.

TÜM OYUNCULAR KAMPA DA GÖTÜRÜLECEK

Galatasaray'da Teknik Direktör Fatih Terim, bu düşüncesi doğrultusunda sarı kırmızılı takımda yer alan tüm futbolcuları Antalya'daki kamp kadrosuna aldı.

Terim, ara transfer döneminde gönderilecek futbolcular da dahil olmak üzere, bütün oyuncuları Antalya'ya götüreceğini takıma iletti. Sarı kırmızılılarda ayrılması beklenen yedek kaleci Carrasso ile Türkiye Kupası'nda Terim'den şans bulamayan Emrah Başsan da, kampa kadar transferleri gerçekleşmezse Antalya'ya götürülecekler. 
Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Transfer Arenası (24 Haziran 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.