comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den Türkiye Futbol Federasyonu'na cevap

29 Nisan 2021, Perşembe 19:42
Fatih Terim'den Türkiye Futbol Federasyonu'na cevap

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, instagram hesabından Türkiye Futbol Federasyonu'nun açıklamasına yanıt verdi. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Galatasaray A.Ş. ile İttifak Holding Konyaspor arasında dün akşam oynanan maç sonrasında düzenlenen basın toplantısında Galatasaray Teknik Sorumlusu Fatih Terim'in Başkan Vekilimiz Sayın Mehmet Baykan ile ilgili haksız itham içeren ifadeleri olmuştur." açıklamasına yanıt verdi. 

Hatırlanacağı üzere Galatasaray - Konyaspor maçının ardından Fatih Terim, basın toplantısında kendisine yöneltilen "Kasımpaşa maçında Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel'in rakip takım görevlisiyle yaşadığı tartışmada PFDK'ya sevk edilmeyip, sizin Rizespor maçı sonrası sevk edilmeniz üzerine neler söylersiniz?" sorusuna, "Bu sorunun muhattabı ben değilim. Bu sorunun muhattabı, hukuk işlerinden sorumlu Mehmet Baykan. Bana ne soruyorsunuz, ona sorun" yanıtını vermişti. 
TFF de bunun üzerine, ""Galatasaray A.Ş. ile İttifak Holding Konyaspor arasında dün akşam oynanan maç sonrasında düzenlenen basın toplantısında Galatasaray Teknik Sorumlusu Fatih Terim'in Başkan Vekilimiz Sayın Mehmet Baykan ile ilgili haksız itham içeren ifadeleri olmuştur. " şeklinde açıklama yaptı. 

FATİH TERİM INSTAGRAM HESABINNDAN BİR AÇIKLAMA YAYINLADI

"Süper Lig'de oynadığımız son müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmaya akredite edilen medya mensuplarını tarafından yöneltilen bir soruyu yanıtlamam üzerine, Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesi üzerinden tarafıma verdiği garip yanıtını şaşkınlıkla karşıladım. Söz konusu basın toplantısında, ne kulübüm Galatasaray ile ne de kendimle alakalı olan bir soru ile karşılaşmamın ardından, sorunun muhatabı olmadığımı, konu ile ilgili gerekli bilgilerin TFF'nin İdare ve Hukuk İşleri Sorumlusu Başkan Vekili Mehmet Baykan aracılığıyla verilebileceğini aktardım. Sorunun muhatabı doğru gösterilmiş olacak ki, bugün konu üzerinde gerekli aydınlatılma Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapıldı.

Bu vesileyle yardımcı antrenörümüz Ümit Davala ile birlikte ikişer müsabakadan men cezası aldığımız Çaykur Rizespor maçında yaşanan tartışmada rakip kulüp temsilcisinin söylemlerinin raporlara, "eksik" veya "yanlış" yansıtıldığını biz de öğrenmiş olduk.

Bu noktada, Türkiye'de futbolun geliştirilmesi ile ilgili birçok konuda vermedikleri, zaman zaman başkanlık düzeyinde olmak üzere mensuplarına yöneltilen çok sayıda suçlamaya göstermedikleri reaksiyonu, bir basın toplantısında sorulan soru üzerine jet hızıyla vermelerinden ötürü Türkiye Futbol Federasyonu'nu ve ilgili kişileri konu hakkındaki hassasiyetleri için tebrik ediyorum. 

Kamuoyunu sağduyuya davet eden Türkiye Futbol Federasyonu'nun belki de tarihte ilk kez bir teknik direktörün, kendileri tarafından organize edilen basın toplantısında herhangi bir ihlal veya hakaret içermeyen söylemini niyet okuyarak resmi sitesinden yanıtlaması, kurulları ile beraber kulübüm Galatasaray'a ve tarafıma bakış açılarını ve yaklaşımlarını bir kez daha açıkça göstermiştir. Daha önce kamuoyunda defalarca paylaştığım fikirlerimi destekleri için de kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum.

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"