comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den transfer mesajı: "Merak etmeyin"

10 Temmuz 2021, Cumartesi 21:32
Fatih Terim'den transfer mesajı:

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kasımpaşa maçı sonrasında takımın son durumu ve transfer hakkında konuştu. 

FutbolArena - Galatasaray, hazırlık maçında Kasımpaşa'yı 4-2 mağlup etti. 

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 
"FİZİK OLARAK EPEY YOL ALDIK"

Memnunum. Fizik olarak epey yol aldık. Oyuncularımız konsantre. Sonuçtan bağımsız olarak özellikle ilk yarıdaki oyun hoşumuza gitti. Çok pozisyon bulmamız iyi. Pas oyununu iyi oynadık. Kazanmak, kazanma alışkanlığı önemli. Genç arkadaşlardan da memnunum. Buradan tüm Galatasaraylılara selamlarımı gönderiyorum.

"KAZANMAK ÖNEMLİ AMA EKSİKLERİMİZİ DE GÖRECEĞİZ"

Gerek pas, gerek topu kaptırdığımızdaki reaksiyonumuz zaman zaman iyiydi. Gollerimiz akılcı ve güzeldi. İlk yarı, ikinci yarıdan daha iyiydik. 11 kişi değiştirmemize rağmen ikinci yarıda oyunun hakimi olmak önemliydi. Bunu alışkanlık haline getirmeliyiz. Kazanmak, her yerde önemlidir. Sonuçta hazırlık maçı olduğunu da unutmayalım. Eksiklerimizi göreceğiz. 

"AŞIYLA İLGİLİ SEVE SEVE YARDIMCI OLACAĞIZ"

Profesör Ateş Kara beni aradı ve aşıyla ilgili düşüncelerini iletti. Ben de çok makul buldum. Bu yardımı yapmak için seve seve. Biz 40 küsür kişi davet ettik. 1 veya 2 aşı şart koşarak, listeleri inceleyerek her müsait olduğumuzda taraftarımız için, üniversite ve liselerimiz için Florya olacak. Amacımız ısrarla aşıyı herkese yapılmasını istemek. 

"TRANFERDE TARAFTARLARIMIZ MERAK ETMESİN"

Transfer için yönetimimiz olağanüstü çalışıyor. Anlayabiliyorum. Endişeyi de hissedebiliyorum. PSV maçı yaklaşıyor, olmadı şeklinde. Paniğe gerek yok. Ben görüyorum, uğraşılıyor. Günün her saati üstelik. Taraftarımız merak etmesin. Görüşmeleri bizzat başkanımız yapıyor. Hiçbir endişemiz yok. Şu anda 10 transfer yapsak da PSV maçının garantisi yok. Yapmasak da onların garantisi yok. Eylül'e kadar vaktimiz var. Gönüllerini ferah tutmaları için mesaj vermek istedim. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"