comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den transfer açıklaması! "Kimler ayrılacak?"

05 Ocak 2020, Pazar 17:56
Fatih Terim'den transfer açıklaması!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, transferle alakalı olarak açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Sezonun ikinci yarısı öncesinde çalışamalara başlayan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

GALATASARAY ANTRENMANINDAN NOTLAR
Sarı kırmızılılarda Emre Mor teknik heyetten aldığı özel izin nedeniyle antrenmanda yer almıyor. 

"ONYEKURU'YU SEZON BAŞI DA İSTEMİŞTİK"

Onyekuru yabancımız değil. Ne bizim, ne Galatasaraylıların, ne de ülkemizin. Sezon başı istemiştik olmadı. Şimdi oldu.Şampiyonluğumuzda önemli katkısı olan inandığımız, istediğimiz bir futbolcu. Hücum opsiyonlarımızın çoğalması adına Onyekuru bizim için önemli bir futbolcu. 

"SARACCHI TAKİBİMİZDE OLAN BİR OYUNCUYDU"

Saracchi takibimizde olan genç, yetenekli bir oyuncu. O da yarın gelecek bildiğim kadarıyla. Hem bugünü, hem yarını planlamaya devam ediyoruz. 

"BAŞKANIMIZIN ARDA TURAN İÇİN KULLANDIĞI CÜMLEYİ BEN KULLANMAM"

Başkanımız Arda Turan için "Gündem dışı, gündemimide yok." dedi ama ben o cümleyi kullanmam. Bir oyuncu Galatasaray'a hizmet etmiş, Galatasaray'ın altyapısında yetişmiş ve giderken de para kazandırmışsa ben o cümleyi kullanmam. Arda olmaz başkası olmaz. Başkanımız öyle takdir etmiş ama ben öyle bir cümle kurmam. 

"ARDA'NIN GELEYİM İSTEĞİ OLMADI. BEN DE NE ALIN, NE ALMAYIN DEDİM"

Arda bir kez ben Galatasaray'a geleyim diye dilekte bulunmadı. Böyle bir isteği bulunmadı. Ben de kimseye ne alın, ne almayın dedim. 

"HABERLERİN BİR KISMI İÇERİDEN ÇIKIYOR. ARAŞTIRIYORUZ!"

Haberlerin bir kısmı içeriden çıkıyor. Açıkçası araştırıyorum. Florya'da bulursam ne olacağını tahmin edebiliyorsunuz. Galatasaray'ın aleyhine bu işler. Onyekuru'nun 70 numara giyeceğini benden önce bilen var. Bize bakan muhabir bilmeyecek, başkaları bilecek. Nasıl olacak bu iş?  Umarım bundan sonra Galatasaray'a zarar verecek, özellikle transferde her şeyin gizli kalması gereken bir dönemde en ufak şeyin dışarı çıkması halinde bırakın rakamsal zararını, oyuncuyu alamama tehlikesiyle karşı karşıya kalırsınız. Rekabet döneminde ben başkasından önce haber vereceğim diye... Sonuç itibariyle hoş değil. 

"YOL AYRIMLARI OLACAK"

Nzonzi'nin mevcut durumu devam ediyor. Hocadan özür dileyecekmiş diyorlar haberlerde ama ben öyle özür beklemiyorum. 2 Şubat'a kadar her şey olabilir. Bütün Galatasaraylılar emin olabilir. Bu arada birçok sebepten dolayı bize çok büyük hizmet etmiş, bizde olmasından zevk aldığımız, hoşlandığımız arkadaşlarla yol ayrımına gideceğiz. Onları en iyi şekilde uğurlayacağız. Galatasaray büyük bir camia. Böyle davranacaktır. Bize yaptıkları hizmetleri unutmayacağız. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)