comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den taraftarlara: 'Mutlu olmalarını istediğim bir şey var'

09 Ağustos 2019, Cuma 21:47
Fatih Terim'den taraftarlara: 'Mutlu olmalarını istediğim bir şey var'

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, yeni sezon öncesi hazırlık döneminde takımın durumu hakkında konuştu. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Fiorentina ile oynanacak hazırlık maçı öncesi takımın durumu, performansı, eksileri ve artıları hakkında DHA'ya açıklamalarda bulundu. 

"GALATASARAYLILARIN MUTLU OLMASINI İSTEDİĞİM BİR ŞEY VAR"
Güney Amerika Kupası, Muslera derken Afrika Kupası'nda da 5, 6, 7 oyuncumuz vardı. Süreleri birbirinden farklı olarak terk ettiler. İki tanesi en sonuna kadar kaldı. Diagne ve Feghouli. Kısa sürede dönen var. Ondan 3 gün sonra dönen var. Bunların fizik olarak, mental olarak bir araya gelmesi lazım. Bu seneki zorluğumuz o. Hoşuma giden, beni çok mutlu eden Galatasaraylıların da mutlu olmasını istediğim bir şey var. Ben Feghouli'ye 9'una kadar izin verdim. Ayın 1'inde geldi. Belhanda hocam acaba bana biraz fazla izin verir mi demiş. Ne zaman isterse o zaman gelsin dedim. 5 gün önce geldi. Diagne 5'ine kadar istedi. Ona o kadar verdik. Ama son kupadan önceki Olympiakos maçında sordum durumunuz nedir diye. Feghouli ben oynarım dedi. 

"EKSTRA İDMANLAR"

Halbuki ekstra idmanlar yaparak yetiştirmeye çalışıyoruz. Tek sıkıntımız fizik olarak en azından, mentali de içine katıyorum çünkü, buradaki lig çok ağır geçti. Hemen 1 hafta, 10 gün sonra 30, 35 günlük bir kampa girdiler. Mısır da sıcakta oynadılar. Bu sonunda  bir yere varmasın diye bütün ekip, bunun programını yaptık. Hem fizik olarak, hem mental olarak daha bir sakin, fiziğini daha yerine getirmiş ama, mental olarak da tekrar aç bir şekle getireceğiz. Bizim sıkıntımız o. O yüzden bu maç, son maçımız ama yani ideal kadromuz budur, bunu deneyelim yok. Birilerini de görmek istiyorum. Kaç dakika olursa olsun. O yüzden her maçın bize vereceği şeyler vardır. Bu maç da bazı şeyler verecektir

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!