comScore
1 / 9

Fatih Terim'den sürpriz transfer! UEFA'nın 50 kişilik listesine giren oyuncu

 

FutbolArena - Galatasaray’da transfer çalışmaları sürüyor.

 

2 / 9
Teknik patron Fatih Terim transfer için o ismi işaret etti.
3 / 9
Aytemiz Alanyaspor forması giyen 20 yaşındaki stoper Merih Demiral’ın transferi için nabız yokladı. Fatih Terim, Alanyaspor’a oyuncunun durumunu sordurttu.
4 / 9

Aytemiz Alanyaspor’un Sporting Lizbon’dan sezon başında bedelsiz olarak kiraladığı oyuncunun sözleşmesinde 3.5 milyon Euro’ya serbest kalır maddesi bulunuyor. Ancak bu maddeyi sadece Alanyaspor kullanabiliyor.
5 / 9

Galatasaray’ın Merih’i kadrosuna katabilmesi için Aytemiz Alanyaspor’u ikna etmesi gerekiyor. Alanyaspor’un Merih için Galatasaray’dan 7-8 milyon Euro bonservis talep ettiği öğrenildi.
6 / 9
Fenerbahçe alt yapısında yetişen Merih Demiral 2016 yılında Portekiz 3. Lig ekibi Alcanense’ye transfer olmuştu. Aynı sezon Portekiz’in dev ekibi Sporting Lizbon 6 ay Alcanense forması giyen Merih’i renklerine bağlamış ve 4,5 yıllık sözleşme imzalamıştı.
7 / 9
20 yaşındaki milli futbolcuyu Inter, Sassulo ve Udinese de istiyor. Bu sezon Fenerbahçe’nin de yakından ilgilendiği Merih Demiral’ın hedefi ise Avrupa’ya gitmek. Merih geçtiğimiz günlerde Fanatik’e verdiği röportajında "Hedefim yeniden Avrupa’ya gitmek" demişti.
8 / 9

UEFA, Ozan Kabak ile birlikte Merih Demiral’ı 2019 yılında takip edilmesi gereken 50 genç yeteneği listesine almıştı.

Fanatik
9 / 9