comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den Schalke maçı sonrası Fenerbahçe'ye cevap

07 Kasım 2018, Çarşamba 02:12
Fatih Terim'den Schalke maçı sonrası Fenerbahçe'ye cevap

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde Schalke'ye 2-0 mağlup olduğu maçın ardından Fatih Terim basın toplantısında derbideki olaylarla ilgili konuştu. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Schalke maçının ardından Fenerbahçe derbisindeki olaylar ve Disiplni Kurulu'na sevk kararları hakkında basın toplantısında birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. 
 

Galatasaray Haberleri: "Fatih Terim'in Schalke maçı sonrası basın toplantısı"


Sportif nedenlerden dolayı birçok şeyle boğuşuyoruz. Derbiden sonra iğneyi kendimize batırırken, çuvaldızı hak eden dış meseleler var. Bakın. Cuma günü derbide tek bir pozisyon veya kişi üzerinden sonuç çıkarmaya çalışmak doğru değil. İkinci yarı 2-0 önde devam ederken, bir takımın temposunu düşüren aldığı, almadığı veya yanlış aldığı kararlar önce oyunu sabote edip, sonra tribünleri ve bizleri çileden çıkaran saha yönetimi vardı. Yetmedi, maçın başından beri susmayan ve durmayan rakip takımın yedek kulübesi var. 

"FATİH TERİM İSMİNİN GALATASARAY MARKASIYLA BİR ARAYA GELMESİNDEN RAHATSIZ OLANLAR VAR"
Bugün meseleye kişilere değil, Galatasaray'a sahip çıkma olarak bakılmalı. Galatasaray markasıyla Fatih Terim isminin bir araya gelmesinden rahatsız olanlar var. Bu çok net! 30 milyon ile Galatasaray bir araya geldiğinde oluşturduğu güçten rahatsız olanlar var. Kenetlendikçe, emeğini, haklılığını aramaktan çekinmeyen bir kitle ortaya çıkıyor. Ortak sevdaları da Galatasaray. Sevk etme mi yoksa zevk etme mi desem kararsızım! Sevklere bakılırsa biz galiba kendi kendimize olay çıkarmışız. 

"BEN HAYATIM BOYUNCA ÇALIŞTIM, KAYRILAN TABAKADA OLMADIM"

Bir kayrılma meselesi var maalesef. Deklerasyonda kayrılma kelimesi geçiyor. Ben hayatım boyunca kimse tarafından kayrılmadım. Daha da doğrusu hiç kayrılan tabakadan olmadım. Türk spor tarihinin en büyük cezasını almış biri olarak konuşuyorum. Ben adil olunmasını istiyorum. Ben tahrik unsurlarıyla niyetin doğru okunmasını istiyorum. Ben TFF'yi başkan ve yönetim kurulundakileri, MHK'yı, bu organizasyon içindeki aktörleri pek çok kişiden daha iyi tanırım. Skor istediği gibi olmayınca veya işler iyi gitmediğinde hedef göstererek işin içinden sıyrılacak biri olmadığımı da herkesin bildiğini düşünüyorum. 

"ARALIK'TAN BU YANA HAKEMLER HAKKINDA KONUŞMADIM"

Aralık ayında geldiğim günden itibaren son derbiye kadar, ben hakemlerle ilgili tek kelime söylemedim. Sivas'ta yine Fırat Aydınus topu dışarıdan alıp penaltı noktasına koyduğu zaman, "Hakemle işimiz yok, biz iyi oynamadık." dedim. Trabzon'da Belhanda'yı atan hakem, Rodallega'ya daha ağır harekette aynı kararı vermedi. Maçtan sonra hakemle işimiz yok diyen yine ben. Rakiplerinden birinden 2, diğerinden 10 puan öndeyiz. Bu kadar 9 sakata ve birçok şeye rağmen... Şampiyonlar Ligi'ndeyiz, olmazsa UEFA'dayız. İyi gitmeyen şeye de bakalım yani. 

"FIRAT AYDINUS'A PROVOKASYONU SEN YAPTIN DEDİM"

Ben kimseyi tehdit etmedim. Fırat Aydınus'a Bütün provakasyonu sen yaptın dedim. Söyledim mi? Evet. Hiç saklamıyorum. 

"HASAN ŞAŞ'IN YAPTIKLARINI ONAYLAMIYORUM AMA..."

Hasan Şaş'ın davranışını onaylamıyorum. Ancak Hasan Şaş kimsenin cezasını beklemeden kendisini cezalandıran bir karaktere sahip. Yaptığının yakışmadığını da biliyor. Hasan Şaş'ın Galatasaray'a verdiği yarar, zarardan daha fazladır. 

"VEFATI AHLAKSIZCA GÜNDEM DEĞİŞTİRMEYE YÖNELİK KULLANANLARI KINIYORUM"

Ceza ne olur, ne olmaz henüz bilmiyoruz. Sahaya yine 11 kişi çıkacağız. Sadece bu sefer işlerini yapmak için çıkmayacak. Ceza alması muhtemel herkes için oynaması gerekiyor. Vefat eden taraftardan haberim yoktu, bana sonra söylediler. Basın toplantısında da ilk söylediğim söz, evladımızın vefatından dolayı üzüntüydü. Rahmet diledim. Bu konudan malzeme çıkarıp kin ve nefretle bana veya taraftarlarımıza kelam edilmesini, bu vefatı ahlaksızca gündem değiştirmeye yönelik kullananları kınıyorum. 

"SAHTE KABADAYI SÖZLERİ ALİ KOÇ VİZYONUNA YAKIŞMIYOR"

Hani centilmenlik? Hani yeni bir dönem? Sokak kabadayısı lafları var. Üste çıkmak için had aşmak ve sokak kabadayısı gibi laflar kullanmak bizim sandığımız Ali Koç vizyonuna yakışmadı." Umarım yanılmıyorumdur. Galatasaray taraftarına söyleyeceğim şu var. Kazanılacak, kaybedilecek. Hiç kimsenin umudunu yitirmemesi lazım. Yeniden bir şeylerin tesis edilmesi lazım. Başka zamanlarda da söylüyorum. Galatasaray takımı değişime uğrayacak. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!