comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den mesaj: 'Gerisini biz hallederiz'

31 Ekim 2020, Cumartesi 21:43
Fatih Terim'den mesaj: 'Gerisini biz hallederiz'

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Ankaragücü maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig 7. haftasında sahasında Ankaragücü'nü 1-0 mağlup etti. 

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
"GALATASARAYLILAR GÜZEL FUTBOL İSTİYOR, BİLİYORUM"

Galatasaraylılar 3 puanı istiyorlar ama 3 puanın yanında oyunla ilgili beklentilerini iyi bilirim. Seyir zevki yüksek bir oyun olmadı ama puan kaybını istemediğimiz için 3 puan biraz sevindirici. Daha güzel oyunlar 3 puanlarla birlikte gelecek.

"HAFTADA 3 MAÇ DÖNEMİ"

Bizim zaten iyi oynadığımız maçlar var. Haftada 3 maçı kaldıracak durumda olmadığımızı daha önce söylemiştim. Hem UEFA, hem lig aynı anda biraz zor geldi. Bazı arkadaşlarımızın sakatlığı da üstüne gelince doğal olarak takım yapmakta zorlanıyorsunuz bazen. 

"PANDEMİ DÖNEMİ YAŞANAN SIKINTILAR"

Açıkçası ezbere oynayan bir takımdan pandemi ile geriye düşen, bütün sıkıntıların geldiği, ayakların kırıldığı, 6-7 aylık sakatlıklarla dolu bir dönem yaşadık. Sakatlık olmasın, gerisini hallederiz. 

LİGİ VE LİGİN FUTBOLCU KALİTESİNİ NASIL BULUYORSUNUZ?

Makas açılıyor Avrupa ile aramızda. Bunu söylerken muhakkak bir şeyi işaret ediyorum. Bir bildiğimiz var. Avrupa ile aramızdaki makas ekonomik, idari anlamda da açılacak. Teknik anlamda da açılıyor. Her geçen gün daha da zorlaşacak. Bunu aşağı yukarı 2-3 senedir söylüyorum. Hiç kolay değil. 

Sahada her şeyin yolunda olduğunu düşünüyor musunuz?

Kaybedersiniz, iyi oynarsınız. Haksızsınız. Kazanırsınız iyi oynamazsınız, yine haksızsınız. İkisini birden yapmaya özen göstereceğiz. Bunu da çok yaptık. Galatasaray takımı yine yapar. Buraları kayıpsız geçmek önemliydi. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)