comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den hakem sözleri: 'Penaltı değildi'

14 Şubat 2019, Perşembe 23:13
Fatih Terim'den hakem sözleri: 'Penaltı değildi'

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Benfica maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray - Benfica maçının ardından teknik direktör Fatih Terim takımın performansı ve hakem kararları hakkında konuştu. 


Galatasaray 1-2 Benfica Fatih Terim'in basın toplantısı


"PENALTI OLDUĞUNU ZANNETMİYORUM"

Devre sonuna kadar toparlar gibi olduk. Golü de bulduk ikinci yarıda. Golden sonra tempomuzu arttırdık ama sefer travma yaratacak başka bir gol yedik. Buralarda bu hataları yapıp golleri yerseniz altından kalmak zor olur. Golden sonra baya düştük. O hata etki yaptı. Pozisyona yakın bazı şeyler var ama net değildi. Pozisyonun da penaltı olduğunu zannetmiyorum. 
"UMMADIĞIMIZ ANLARDA GOLLER GELDİ"

"Ummadığımız, doğru ve iyi oynadığımız anlarda goller yedik. Bu da bizi geriye götürdü. İşimizin kolay olmadığını ifade etmiştim. Şu anda Kasımpaşa maçına bakıyoruz. Ondan sonra Benfica maçına konsantre olacağız. Elimizden geleni yapacağız. Futbolda bitmeden kaybetmek yok. Kolay mı? Hayır. Çok zor. Her şeyi deneceğiz." 

"EN MASUMLARI LUYİNDAMA VE MARCAO"

Savunmada Luyindama ve Marcao'nun performansını beğendiğini dile getiren Terim, “İkisi de çok iyi oynadı. Gollerde onların ismi geçtiği için dışarıdan hatayı onlar yaptı gözüküyor. 90 dakikaya baktığımızda sahanın önemli isimleriydi. Her geçen gün gelişerek devam edecekler. Burada şahsi hata yapmalarına rağmen onlardan daha çok hata yapanlar var; öndeki orta saha oyuncuları. Kaptırdıkları toplar sıkıntı oldu. Ben Luyindama va Marcao'yu daha masum görüyorum” yorumunu yaptı. 

Terim, bir basın mensubunun neden Mariano ile başlamadığı sorusuna, “Mariano ile başlamak biraz korumak içindi. Antrenmansız olarak sert bir ortama sokmak istemedik. 11-12 gündür yoktu. Tekrardan bir sıkıntı olmasın dedik. Kasımpaşa ve Benfica ikinci maçını düşünerek böyle karar aldık. Martin de son maçın etkili ismiydi. Başlamasında bir sakınca görmedik. Lig maçları Portekiz seyahati var. Her oyuncuya ihtiyacımız var” yanıtını verdi. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

GALATASARAY - BENFICA MAÇI SONRASI AÇIKLAMALAR VE YORUMLAR


Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)